Malazgirt Zaferi üzere bisikletle bin 650 kilometre kat gidecekler

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümü için Kocaeli’den Muş’a akıllıcasına bin 650 kilometre nöbet gidecek olan 16 bisikletli sportmen Eskişehir’dahi koyuverme verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Derrace Kulüpleri yoluyla düzenlenen ‘1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Çiftteker Turu’na katılan 16 sporcu Eskişehir’e ulaştı. Malazgirt Zaferi’nin 951’inci sene dönümünde Muş’ta olmayı hedefleyen sporculara trafik polisleri ve afiyet ekipleri zevcelik etti. Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Derrace Antrenörü Harun Canbazoğlu önderliğindeki ekibi, Eskişehir Bisiklet Federasyonu Temsilcisi Heyecan Sakarya karşıladı. Itlak veren kadro burada kemirmek yiyip dinlendikten sonra Ankara’nın Polatlı ilçesi’ne doğru yola bundan sonra.

“Bin 650 kilometre ayakçak çevireceğeyiz”

1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Derrace Turu için mütekellim Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Harun Canbazoğlu, “Zaman 1071 Yabani Armut Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu amacıyla Bilecik-Polatlı etabını yapıyoruz. Dün İzmit’ten çıktık, yaklaşık bin 650 kilometre pedal çevireceğeyiz. Yaklaşık 18, 19 bin civarında irtifa alacağız. 16 Türk devletine hitaben 16 sporcu ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Yabani Armut’taki Malazgirt Zaferi’nin Yıl Dönümü Şenlikleri’ne katılacağız inşallah. Sporcularımız lisanlı sporcular, aralarında sakat milli sporcularımız üstelik bulunuyor. Herhangi Bir madde güzel tıpkısı biçimde bitmeme ediyor. İnşallah akşamüzeri Polatlı’bile olacağız. 10 aşama şeklinde Ahlat’a ulaşmayı planlıyoruz. Aslında Eskişehir küşayiş mola yerimiz, devrisi dönme Ankara’dahi olacağız. Daha bilahare Aksaray, Kayseri’ye varmayı planlıyoruz. Bu şekilde günce ortalama 150 kilometre kez giderek Yabani Armut’a ulaşmayı planlıyoruz. 16 sportmen ile toplanmış bin 650 kilometre öğün gideceğiz” dedi.

“Haddinden Fazla mübarek bir fariza”

1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Çiftteker Turu amacıyla yola sâdır 16 sporcuyu ağırlayan Eskişehir Derrace Federasyonu Temsilcisi Tutku Sakarya, sporculara sevinçli tıpkı yolculuk için temennilerde bulundu. Haddinden Fazla manalı aynı etkinlik olduğuna dikkat calip Sakarya, “Arkadaşlarımızı burada karşıladık. Onlar Malazgirt Zaferi’nin kutlamaları üzere Muş’a ayakçak çeviriyor. 10 dönme boyunca ayaklık çevirecekler. Turun Eskişehir ayağında onlarla gelişigüzel olmaktan mutluyuz. İnşallah kazasız belasız turlarını tamamlarlar. Tığ da onlarla gelişigüzel Polatlı’ya büyüklüğünde süreceğiz. Rüzgar bile onlardan yana kadar görünüyor, şayet baran yağmazsa çok fena hâlde tıpkı devir evet. Onlar doğrulama aldıkları sancağı gittikleri yerlerde doğrulama edecekler. Haddinden Fazla mübarek tıpkı fariza, umarım kazasız belasız turlarını tamamlarlar” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: