Makam aracıyla alkollü benzeri şekilde ilçe fail CHP’li Şehremini bozukluk diledi

Kırklareli’nde gönül rahatlığı aracıyla alkollü tıpkısı şekilde kaymakamlık özne CHP’li İnece Şehremini Şahabettin Vardar yaptığı hatadan ortalık kusur diledi.

İnece Beldesi Belediye Reisi Şahabettin Vardar, 39 YANLIŞSIZ 328 plakalı yamaç ara bulucu ile İstasyon Mahallesi’nde kontrolden çıkarak kez kenarına devrilmişti. Vukuf verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, 112 Müstacel Afiyet ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Belli Belirsiz şekilde yaralanan Vardar, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Alkollü olduğu argüman edilen Vardar, tedavisinin peşi sıra taburcu olmuştu. Kırklareli Valiliği de İnece Beldesi Şehremini Şahabettin Vardar hakkında dirlik aracını ‘hizmet dışı ve alkollü’ kullandığı iddiasıyla tetkik başlatmıştı.

Yaptığı kazadan kıran tamlık halkından bozukluk dileyen İnece Beldesi Belediye Reisi Vardar, “Yaptığımız kazadan dolayı tüm haklımızdan bozukluk diliyorum. Yapmamamız müstelzim ayrımsız kazaydı. Hafta sonu yorgunluğu ve yemekli tıpkı güruh vardı. Yemekli toplantıdan çıktım evime 200 metre kala normal stabilize yolda köpek bundan sonra önüme. Kapik çıkınca frene bürümek zorunda kaldım. Frene bastım araba kaydı yan yattı. Birazda etanol vardı bu hatandan muhit kamu halkımdan özür diliyorum. Valilik lazım soruşturmayı yapacaktır ama ben burada niyetimin keskin olmadığını tavzih etmek istiyorum. Saat 21.30 gibi evime gidiyordum. Şoförümü üstelik almadım dinlensin diye. Ben birlikte istemezdim hakeza olmasını” dedi. – KIRKLARELİ

Share: