Mahdut Sendikası Temsilcileri, Amme Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Talebiyle Yozgat’tan Ankara’ya Yürümeye Başladı

Yurt Sendikaları Konfederasyonu ve Mahdut Eğitim Bilimi Sendikası Umumi Başkanı Melik Çeliksoy, Yozgat Cumhuriyet Altını Alanı’ndan başlattıkları yürüyüşün 6 dönme devam edeceğini, yürüyüş böylecene Ankara’da Anıtkabir’i konuşma yazar, Meclis’te gurubu kâin partilerin temsilcileriyle görüşüp, taleplerini ileteceklerini söyledi.

Genel Merkezi Yozgat’ta bulunan Yetersiz Sendikaları Konfederasyonu’na sınırlı sendikaların yöneticileri, amme çalışanlarının özlük ve finansal haklarının iyileştirilmesi, koruyucu hizmetler sınıfının kaldırılmasına yönelik kamuoyu tasarlamak amacıyla zaman Ankara’ya yürümeye başladı. Yozgat Cumhuriyet Altını Alanı’ndan zaman başlayan 6 aktarılma bitmeme edecek yol böylecene önce Anıtkabir’i musahabe edecek olan sendika temsilcileri, elan sonra TBMM’üstelik grubu kâin siyasal partilerle görüşecek.

“CUMA NAMAZI HASET ANKARA’DA OLACAĞIZ”

Yetersiz Sendikaları Konfederasyonu ve Az Yetişek Sendikası Umumi Başkanı Hakan Çeliksoy, Yozgat’tan Ankara’ya 220 kilometrelik yolu 6 günde tamamlamayı planladıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Bugünkü 6 periyot sürecek yürüyüşümüzün amacı amme çalışanlarının nefer ve toplumsal haklarının kazanımı. 110 bine mümasil yardımcı hizmete etkin arkadaşlarımızın kadro unvanlarına bakarak tahsil durumlarına bakarak bir eğin kadroya geçişler için bu yürüyüşü başlatmış bulunuyoruz. Sendikamızın genel merkezi Yozgat’tan Ankara’ya planladığımıza bakarak 6 zaman sürecek. Zaman 13 Son Teşrin Veriş, cuma namazi günü Ankara’da olacağız. Divan ve Anıtkabir ziyaretimiz olacak. Bu eylemimiz sembolik aynı yürüyüş olduğu üzere Dar Sendikaları Konfederasyonu ve kapalı sendikalarımızın Güçlükle Eğitim Bilimi Çalışanları Sendikası, Güçlükle Afiyet Sendikamız, Daraç Seksiyon Çalışanları Sendikası, Elverişsiz Ekincilik Sen ve Yetersiz İmar Sendikamız hesabına birer kişi simgesel gidiş yapacağız. Katılım talebi olan arkadaşlarımız var. Fakat düzenlilik tedbiri amacı hem bile kış şartları dolayısıyla sembolik adına 6 kişiyle yürüyüş yapacağız. Talebimiz, amme çalışanlarının içtimai hakları, 110 bine yakın yardımcı hizmetlerin öğrenim durumlarına göre olanların bir üst kadroya geçişleri, 3600 ekleme nişan, öğretmenlerimizin ehlivukuf ve başmuallimlik sınavının iptali, kamuda çalışanlara yapılan mobbing ve baskıların sona erdirilmesi.”

Share: