LÖSEV’in “İyilik Tırı” ekibi Kastamonu’da yardım dağıttı

Lösemili Torunlar Vakfının (LÖSEV) lösemili ailelere arkalama dağıtan “İyilik Tırı” Kastamonu’ya geldi.

Cumhuriyet Meydanı’na konuşlandırılan “İyilik Tırı”ndan lösemili torunlar ve ailelerine arkalama yapıldı. İyilik Tırı ekipleri, çocuklara bile kırtasiye malzemesi ve oyuncak hediye etti. Palyaço kıyafetleri giyen bazı kol üyeleri ise çocuklarla oyun oynayıp yüzlerini boyadı.

LÖSEV Kastamonu temsilcisi Çap Yılmaz, AA muhabirine, ailelerin yanında olmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “Kastamonu’da LÖSEV’e kayıtlı ailelerimize kırmızı et, azık, kovanlık malzemesi, giysi, kırtasiye ve oyuncak dağıtılıyor. Tırımız Düzce’den Karadeniz turuna başladı. Beş Altı ili ziyaretten sonraları Kastamonu’ya geldi.” dedi.

LÖSEV’e mukayyet ailelerden Sevil İstekli ise annesi ve dedesinin kanser hastası olduğunu anlatarak, “Hastaların yüzünü güldürmek üzere çalışıyorum. Kendim dahi gönüllüyüm. Elimden geldiğince etkinliklere katılıyorum. LÖSEV’in böyle bir etkinlik yapması bizi mutlu etti.” ifadesini kullandı.

Cansu Topçuoğlu üstelik kızına 17 aylıkken böbrek kanseri teşhisi konduğunu belirterek, “Yavaş ameliyatlar geçirdi. Araştırmalar yaparken karşıma LÖSEV daha çok. Otama sürecinde yanımıza oldular.” diyerek konuştu.

Share: