Lina Cinayetinde Korkunç Detay! Müge Anlı Açıkladı

Müge Anlı ile Lezzetli Sert programına katılan Melissa ve Abdurrahman çifti, eşinden boşanmış olan Melissa’ya cebren fuhuş yaptırmak üzere kaçırılan 2 ve 3 yaşlarınıdaki iki kızlarını arıyorlardı. Melissa ve Abdurrahman’a mazi ateş veri ulaştı.

Aylardır kaybolma kendisine aranan 3 yaşındaki Lina, eziyet ile öldürülüp buzdolabına konulmuş halde bulundu. Nefes donduran vahşetle ilgilendiren 3 gönül gözaltına alındı. Zanlılar adliyeye gönderme edilirken, cesedi canlandırma fail babaannenin alattıkları kan dondurdu.

Lina’nın ölümüyle ilişik gözaltına alınan 3 zanlı adliyeye gönderme edilirken, babaanne Bağlılık Erbay, Gaziantep Adli Tababet Kurumuna gelerek torunun cesedini kişileştirme etti.

Daha sonraları açıklamalarda mevcut Sevgi Erbay, Lina’evet yapılan ezinç izlerini biricik bir tane anlattı. Yaşanan vahşeti bağırarak anlatan babaannenin anlattıkları nefes dondurdu:

“RASTGELE YERİ SIMSIYAH REŞIT”

“Çocuğun hep vücudunda sigara izleri var. Temas yeri kapkara mosmor ergin. Mahmul şişik, infilak etmek üzereydi. Kızı boynundan tutup sallamışlar, boynunu kırmışlar. 2 aydan fazladır cesedi dip dondurucuda duruyormuş. O anneleri Melisa’yı asın. Bunu anneleri Melisa, Mehmet Aksoy, Gamze, Kiraz bütün bu arada yaptı.”

Gaziantep Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca yürütülen anket kapsamında Şahinbey ilçesindeki ayrımsız adrese faaliyetler düzenleyen İl Güven Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü Cinayet Göz Amirliği ekipleri, evde arama yaptı.

Aramada yoğun dondurucuda bire bir süredir bekletildiği memul ve 3 yaşında olduğu değerlendirilen tıpkısı kız çocuğuna ilgili ceset bulundu. Soruşturma kapsamında 3 hayat yakalandı.

O bebeğin kimliği herkesi bire bir kez elan yıktı. O naaş, Atv’üstelik yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Kaba programına katılan asıl Melisa ve eski kocası Abdurrahman Erbay’ın aylardır aradıkları kayıp kızları Lina’nın donmuş bedeniydi.

Genç kadına fuhuş yaptırmak üzere alıkonulan çocuklardan 1.5 yaşındaki Naime de deli dolu yayına telefonla katılan tıpkı kadının evinde bulunmuştu.

İŞKENCE ETMEKLE SUÇLANDI

Annesini fuhuşa zorlamak için kaçırılan Lina Erbay cemaziyelevvel toprağa verildi. Esas Melisa cenazeye katılmadı. Lina’nın katillerinin ifadesi da ortaya daha çok. Lina’evet Mehmet Aldanmaz ezinç etmiş sevgilisi Sevgi ise öldürmüş. Medyaya sızan ifadelerde esas Melisa dahi kızını dövmek ve ezinç etmekle suçlandı. Lina’yı öldüren Yârenlik Türap, kıytırık kızı yakarak yok etmeyi düşünmüş.

“BU VAHŞETE AD VEREMİYORUM”

Medyaya sakıt ifadeler ile alay malay Müge Anlı bile üstelik eskimemiş bilgiler ortaya bundan sonra. Müge Anlı “Ben ayrıntılarını vermiyorum amma bu çocuk normal tıpkısı şekilde öldürülmemiş. Bu vahşete ad veremiyorum. Lina’nın cesedini bulan kol birlikte şoke ergin” dedi. Lina’nın cesedini canlandırma eden babaanne Kalp Erbay ise ‘”görseniz acun ayağa kalkar” diye alelade kızın yaşadığı vahşeti aktardı. İşte Lina Erbay’la ilgili akıbet an bilgileri:

Lina Erbay, annesi Melisa İlhan’a fuhuş yaptırmak isteyen kişiler marifetiyle kaçırılan 2 kardeşten balaban olandı. Daha 3 yaşında olan Lina Erbay’ın eziyet edilerek acımasızcasına öldürüldü. Müge Anlı’nın deyimiyle cesedi bulanlar dahi şoke oldu. Lina’nın beribenzer kardeşi Ceyda ise Kiraz Akkurt isimli benzeri apayrı kadında bulundu.

Kiraz Akkurt fenomen ortaya çıkınca Müge Anlı ile Tatlı Kaba’i arayıp çocuğun kendisinde olduğunu söyledi ve Ceyda’yı devlete teslim etti. Gözaltına alınan Kiraz Akkurt, ifadesinin arkası sıra erkin bırakıldı.

LİNAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ SONRASI ŞOK GERÇEKLER!

Cinayetten gözaltına alınanlardan biri Melisa’yı fuhuş batağına düşüren ortaokul arkadaşı Yârenlik Türap diğeri ise onun sevgilisi Mehmet Aksu bundan sonra. Mehmet Katarakt’nun tıpkı çocuk giyim mağazası ile emlak ofisi sahibi olduğu öğrenildi. Lina’nın cesedi çocuk giyim mağazasının deposundaki yoğun dondurucuda bulundu. Sevgi Türap ve sevgilisi kalifiye isteyerek çivilemek suçlaması ile tutuklandı. Gaziantep E Tipi mecbur cezaevine gönderildiler. Savcı anne Melisa ve cet Abdurrahman’ın de ifadesi makbuz. Beribenzer Lina’nın cenazesini ise babaanne Sevgi Erbay teşhis etti.

Babaanne Lina’nın cesedi gördüğünde dehşete düşmüş. Çocuğun gelişigüzel yeri ısırık yarasıydı diyen Sevgi Erbay şunları anlattı:

-Çocuğun değme yeri mosmordu. Dudakları patlamış, ayn altları morarmış. Çocuğu sallayarak kaslarını kırmışlar. Çocuğun halini görseniz var evet acun ayaklanır. Kız Melisa seçkin işe gittiğinde bu çocuğu görüyordun. Buna bittabi izin verdin.

KATİLLERİN İFADESİ IÇKI DONDURDU

Tutuklanıp cezaevine gönderilen Lina’nın katillerinin ifadeleri bile ortaya çıktı. Mehmet Katarakt sorgusunda, Lina’nın Sevgi Türap eliyle öldürüldüğünü, vicdan azabı çektiği amacıyla olayı itiraf ettiğini söyledi. Mehmet Katarakt’nun ifadesinde Melisa’nın önce yerine kent merkezindeki bir rezidansta kalarak fuhuş yaptığını, sevgilisinin birlikte burada olmasından rahatsız olduğu üzere

Muhabbet Türap’a ayrı bire bir ocak tuttuğunu argüman ederek şunları anlattı:

“Melisa, kiraladığı rezidansta fuhuş yapmaya devam ediyordu, çocukları ise Yârenlik’in beraberinde kalıyordu. Mart ayının başında Sevgi beni arayınca evine gittim. Eve girdiğimde Lina Nazlı, yerde halının üzerine hezen üstü durağan yatıyordu. Yârenlik ise içtinap etmek ve panik halinde yerde oturuyordu. Sevgi’e ne olduğunu sordum. Sevgi bana, ‘odada sağa sola koştu bağırdım durmadı, ego birlikte asap haliyle kafasına iki el vurdum yere düştü, bu şekilde hareketsiz kaldı, hangi yapacağımı bilemedim seni aradım, müzaheret istedim’

‘LİNA’YI YAKALIM’ DEDİLER

-Nabzına baktığımda Lina Nazlı’nın öldüğünü anladım. Yârenlik’e beş altı nöbet ambulansı ve polisi aramasını, olanı anlatmasını ve hangi yapılacaksa yapılmasını söyledim. Muhabbet bana cevap vermedi, ambulans ve polisi aramadı. Sevgi bana, ‘bu çocuğun cesedini yakayım, parçalarını bir yere gömeyim, kurtulayım’ dedi.

Ego kabul etmeyince hisse senedi yerime götürüp, dipfriz alarak, cesedi dondurucuya koymayı öneri etti. Ceset sürekli gözümüzün önünde olacağı amacıyla kimsenin bulma ihtimali olmayacağını söyledi. Ben buna dahi cebin çıktım amma ısrar edince almak zorunda kaldım. İş yerime andıran bölgede 5 bin liraya ayrımsız donduraç satın aldık. Bire Bir saat sonra derin dondurucuyu hareket adına getirdiler. Tığ birlikte Yârenlik ile aracıma binerek evden Lina Nazlı’nın battaniyeye sarılı cesedini hisse senedi yerine getirip, derin dondurucunun içerisine koyduk”.

CESEDİN KONUSUNDA SEBZE KOYMUŞ

Yârenlik Türap’un cesedinin görünmemesi üzere üstüne göveri koyduğunu söyleyen Mehmet Aksu, “Cesedi koyu dondurucuya koyduktan bilahare kilitledik. İçerisinde cesedin bulunduğu dip dondurucunun değme iki anahtarını dahi Muhabbet aldı. Doğrusu koyu dondurucunun fişi daima takılıydı.

O tarihten bilahare Muhabbet, ‘bu naaş bulunursa ben yanarım, çocuğun cesedi daima kontrolümde olmasını istiyorum’ dedi. Ego üstelik cebin çıkmayarak gelişim yerini daha çok Sevgi’in çalıştırmasını istedim. O günden sonradan aksiyon yerini Sevgi çalıştırdı. Sevgi’in çocukla ilgili ailesine hangi dediğini bilmiyorum. Göstergeç kanalındaki yayını izleyince de sayrılık duyarak polisi aradım” diye niteleyerek konuştu. (İnternethaber)

Share: