LGS’de ikinci aktarım sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Intikal Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye asıl ikinci aktarım sonuçlarının açıklandığını, tercih eden öğrencilerin yüzde 97,6’sının istedikleri ayrımsız liseye yerleştirildiğini bildirdi.

Vekil Özer kayıtlı açıklamasında 25 Temmuz’da duyurulan birinci rejim sonuçlarına göre yeğleme yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye esas bir numara aktarım böylecene yüzde 97’ye yükseldiğini hatırlattı.

İkinci nakil tercihlerinin dahi 1-5 Ağustos’ta alındığını tabir fail Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye temel ikinci aktarım sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara bakarak, öğrencilerimizin yüzdelik 97,6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize tatlıca olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Düzen ve aktarım komisyonları

Merkezi ölçülü ana rejim sürecinin tamamlandığını bildiren Özer, iki aktarım sürecinde birlikte hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, fent ve aktarım komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini belirtti.

Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-17 Ağustos’ta alınacağını ve 19 Ağustos’ta kapanca sürecinin tamamlanacağını kaydederek, “Tıpkısı misil henüz uyarmak isterim kim öğrenci ve velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. 19 Ağustos tarihi itibarıyla kamu öğrencilerimiz liselere oturmuş olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Icra Vekili Özer’den LGS açıklaması

 

Share: