KÜTAHYA’DAKİ FETÖ OPERASYONUNA 13 TEVKIF

KÜTAHYA merkezli 14 ilde, FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 65 şüpheliden, örgütün sanki eskimemiş diyar imamı olan Mustafa K.?nın bile aralarında bulunduğu 13 bed tutuklandı.

Inanma Umumi Müdürlüğü’nce FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya’nın yanında İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir’de eş anlı baskınlar yapıldı. Operasyonda FETÖ’nün mali yapılanmasında yer aldığı belirleme edilen 65 berbat gözaltına alındı. Kütahya’ya getirilen şüpheliler geçirildiği sağlık kontrollerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden 7’si savcılık ifadesinin ardından 45’i ise atıf edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce adli taharri ve mahdut dışına huruç yasağı konuşarak erkin bırakıldı. Kütahya’bile örgütün sözde yeni il imamı olduğu tamlanan Mustafa K. ile şüpheliler İsmail Ş., Gönül D., Zülfiye K., İlker Y., Son Teşrin Ş., Meral M., Elif I., Ender Y., Talih P., Mualla Hikmet B., Selma K. ve Mihraç Y. ise ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 euro, 2 çeyrek altın, 2 skor bilezik, 1 altın bileklik ve çokça sayıda cep telefonu ile elektronik beyin ele geçirilmişti. Sormaca sürüyor.

Share: