Kütahya haberleri: Kütahya merkezli FETÖ operasyonunda 61 bakı

Kütahya merkezli 14 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) güncel yapılanmasına müteveccih operasyonda 32’si karı 61 yabansı yakalandı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele, Terörle Savaşım ve İstihbarat şubeleri ekipleri, Kütahya, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa, Manisa, Çanakkale, Isparta, Denizli, Nevşehir, Hakkari, Çorum ve Eskişehir’de belirlenen çokça sayıda adrese senkronik operasyon düzenledi.

Aramalarda 138 bin liralık, 70 bin 585 dolar, 2 bin 520 ekü, 2 çeyrek, 2 altın kelepçe, 101 el telefonu, 30 tablet, 123 GÜMÜŞ iri, 5 bilgisayar ve 95 harici akıl ele geçirildi.

Ele geçirilen paraların kutu, öğüt kitapları, Kur’an-ı Kerim ve müzaheret kolilerinde mevcut çerezler ile besin ürünlerinin içine gizlendiği belirlendi.

Hakkında yakalama kararı mevcut tıpkı teşkilat üyesi birlikte dolaptaki özel bölmede yakalandı.

Operasyonda, aralarında örgütün yıpranmamış Kütahya diyar imamı olduğu iddia edilen M.K’nin da bulunduğu 32’si avrat 61 meşkûk gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerin, otomatik mülk çekme makineleri yoluyla örgüte iş yatırdığı birlikte polis güçleri ekiplerince tayin edildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: