Kütahya Belediyesi’nden şişman sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi şişman sünnet şöleni, bayram yürüyüşü ile başladı. Bengisu Toplumsal Tesisleri’nde Şehremini Prof. Dr. Alim Işık, çocuklara tablet bergüzar ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin dolgun sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi uğrunda mehterler takımı gösterimi ile başladı. Şehremaneti önünden Yengi Meydanı’na büyüklüğünde gerçekleşen meze yürüyüşünde kollar Başkan Işık ile gelişigüzel yürüdü. Utku Meydanı’nda Kütahya Belediyesi volta otobüsü ile şehir turu fail sünnet çocukları, Bengisu Içtimai Tesislerine geldi.

Tesislerde verilen düğün yemeği programında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, “Kütahya Belediyemizin anadan görme sünnet şölenine hepiniz dobra geldiniz. 2019 yılının ilkgüz ayında önceki şölenimizi yaptık. Her yıl ilkgüz ayında bu şöleni esasen edelim dedik fakat, hiçbirimizin hesap pusulası etmediği covid salgınından hava 2 sene süre ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi boşaltmak istedik. Tanrı şans ederse gelişigüzel yıl bu şölenimizi esasen edeceğiz. Biz çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği olarak bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı genişlik iyi şekilde, sunu sunturlu şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza seçme şeyin sunma güzeli olsun. Hepsi helali filinta olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu dolgun sünnet şölenimize getirdiniz. Esas ve babaları başta koyulmak üzere sülale bireylerinin temas birine değişik teşekkür ediyorum. Katılımlarınız amacıyla herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Başbuğ Işık’ın konuşmasının arkası sıra İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Cömert tilaveti ile bitmeme etti.

Program, Komutan Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve eğlence ile bitmeme etti.

Programda Uray Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, ustalık heyet ve futbolcular bile katılarak, çocuklara futbol topu topu bergüzar ettiler. – KÜTAHYA

Share: