Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına aksülamel

ı Cömert’in yakılmasını kınadı.

İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği uğrunda politikacı Rasmus Paludan’ın Kur’an-ı Bonkör yakması üzerine, TÜGVA Düzce yönetimi ve vatandaşlar ile Biçim Balaban Cami önünde sabah namazı sonrasında matbuat açıklaması yapıldı.

TÜGVA Düzce temsilcisi Ersoy Mutlu, Terörist ablacı İsveç’in Stockholm Büyükelçiliği uğrunda şerif kitabımız Kur’an-ı Koçak’e sefihane ve asla akseptans edilemez tıpkı hareketli hedeflenmiştir. Hiç usanmadan ve terbiyesizce, mütemadiyen İslam’ın kutsal değerlerine saldırmaktan çekinmeyen terörist sevici mağrip dünyası ve destekçileri

bilmelidir ki, Türkiye’üstelik size asla derbent vermeyecek ve dinine ve değerlerine kıyamete büyüklüğünde topluluk çıkacak bir toyluk var. Bu anca tıpkı gençliktir kim: Ecdadının merhametinden nasiplendiği büyüklüğünde, celalini birlikte nesilden nesile aktarmasını agâh. Bu anca tıpkısı gençliktir ki: vatan, simge, kült bahis konusu olduğunda on paralık şüpheye düşmeden yer öne atılmıştır, atılır. Bu çoluk çocuk Anadolu’nun seçme şehrinde, seçme mahallesinde, seçme köyünde bayrağını ve kutsalını başının üzerinde taşımaktadır. İslam barış ve el birliği dinidir. İslam tolerans ve acıma dinidir. ve Kur’an-ı Kerim, alemlerin Rabbi olan Cenabıhak’ın kelamıdır. Sonuç şerif kitaptır ve kıyamete büyüklüğünde birlikte Cenabıhak’ın güvencesi altındadır.

Kutsal değerlerimize yapılan bu çıplak saldırının sonu bedihi hüsrandır. İnsanları cehaletten aydınlığa çıkaran mefret kitabımıza çevrik değme saygısızlık, insanlık suçudur ve mübarek kitabımızın yakılmasına izin vermek tek kelimeyle alçaklıktır. Bu haçlı zihniyeti ile yüzyıllar evvel dahi savaştık demin bile savaşıyoruz. Kıyamete kadar de savaşacağız. Evvel olduğu kabil; bugün ve baştan sona mücadelemizi sürdüreceğiz. Makro Tanrı bizimledir. Eke Kitabımız Kur’an başımızın tacı, yolumuzun rehberi, ümmetin kutsalıdır. Dokunulamaz, dokundurtmayız” dedi.

Kalabalık gurup Allah’ü Ekber sloganları ile atarak dağıldı. – DÜZCE

Share: