Küpeli: “2025 yılına kadar bölgedeki uran kuruluşu sayısının bini geçmesini hedefliyoruz”

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Umumi Heyet Başkanı Bulunmaz Küpe Çiçeği, Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Yılmaz ile yaptığı görüşmede, “Bölgemizde 828 uran tesisi bulunuyor. Bunlardan 600 tanesi fiilen üretimde, küsurat 146 tanesi yapım halinde, sair 82 tanesi ise proje aşamasında” dedi.

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpe Çiçeği ve Komutan Vekili Dayanıklı Saraç, Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette Başbuğ Küpeli, Eskişehir’e ve ülke ekonomisine ayar çoğaltmak için Eskişehirli sanayiciler ve Eskişehir OSB namına vahim tıpkısı say içerisinde olduklarını anlatım etti.

“Bölgedeki uran kuruluşunun sayısı bini geçecek”

Eskişehir OSB karşı bilgiler veren Başkan Küpeli, “Eskişehir sanayinin yüzdelik 80’i Eskişehir OSB’de üretim yapmakta. Bölgemizde 828 endüstri tesisi bulunuyor. Bunlardan 600 tanesi fiilen üretimde, mütezayit 146 tanesi yapım halinde, gayrı 82 tanesi ise proje aşamasında. 2025 yılına büyüklüğünde bölgedeki endüstri kuruluşu sayısının bini geçmesini hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Eskişehir’in uran kenti olmasında Eskişehir OSB’nin katkısı nazik”

Ilçebay Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım ederek Komutan Küpeli ve Başkan Vekili Saraç’a teşekkürname etti. Eskişehir’in çokça koskocaman aynı uran kenti olduğunu ve Eskişehir Kombinasyon Sanayi Bölgesi’nin buradaki payının çokça iri olduğunu tamlayan Kaymakam Yılmaz, Eskişehir sanayisinin elan de gelişimi üzere ilçe yerine tüm desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi. Kaymakam Yılmayan, Başbuğ Küpe Çiçeği ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi. – ESKİŞEHİR

Share: