KPSS sınavına kimlik namına güdücü belgesiyle gidince 2 senesi heba oldu

2022 yılı Amme Personel Seçilmiş Sınavı Ortaöğretim Genel Kültür ve Genel Kabiliyet sınavı amacıyla idraksiz sayım sona erdi. Binlerce kişinin girdiği sınavın heyecanı Sivas’ta de yaşandı. Adaylar er saatlerde sınava girecekleri okulların önüne gidip kapıların açılmasını bekledi. Asayiş taramasından sabık adaylar salonlara makbuz.

KİMLİK YERİNE SÜRÜCÜ BELGESİ İLE GELDİ

Saat 10.15’te başlayan sınava saat 10.00’dan sonra mevrut adaylar ise salonlara alınmadı. Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Mühendislik Fakültesi B binasında sınava girecek ayrımsız aday üzeri adına sürücü belgesiyle gelince sınav salonuna alınmadı.

“KİMLİĞİ KABUL ETMEK İÇİN KOŞTUM AMA YETİŞEMEDİM”

Hasan Hüseyin Koç, etiket yerine bilmeyerek sürücü belgesini yanına aldığını belirerek, “Etiket namına sürücü belgesini getirmişim. Arabanın anahtarını de ayrımsız yere bırakmamız gerekiyor. Bende kimliği kabul etmek amacıyla koştum ama yetişemedim. Imtihan salonuna geldim, kimlik yerine başka kartla geldiğim amacıyla beni almadılar. O yüzden giremedim sınava. Yapacak benzeri özdek namevcut, 2 senede tıpkısı oluyor” dedi.

Share: