KPSS Lisans oturumu başladı

Ölçme, Latif ve Rejim Merkezince (ÖSYM) düzenlenen oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Genel Yetenek-Umumi Firez oturumu başladı.

Adaylar, sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Sınav zımnında çok coşkulu olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Güçlü amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi ilgilenmek üzere gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini söyleyen Sevi Güleç, “Psikolojileri çok bozuldu bütün gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil baştan. Efsus bu düzentileme eziyete. Bu çocuklara efsus hata. İnşallah bu kez tıpkısı molekül olamaz. Tıpkı senedir hazırlanıyorlar. Aynı seneleri gübür oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi namına psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Güleç, kızının Psikolojik Müşavirlik ve Kösemenlik (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı için sınava kapsamlı bir şekilde hazırlanamadığını ifade fail Gacı Demirkıran, “Yüksek körü baktım. Dershaneye falan gidenler varmış. Muhtemelen bir puanın üzerinde alırsam yaparım. Zannetmiyorum haddinden fazla erdemli nokta alacağımı. Ayrımsız üstelik ben Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım az buçuk daha faziletkâr oluyor. O yüzden 70’le atanamam diye niteleyerek düşünüyorum. Güzeşte misil 83-84’le atandık en son.” diyerek konuştu.

Son tekrarlarını yapan adaylar daha sonraları sınav binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 bakımından kapılar kapandı. Imtihan, 10.15’te başladı.

Umumi Yetenek ve Umumi Hars oturumunda adaylara 120 istifham yöneltilecek ve 130 dakika süre verilecek.Share: