Komutan Işıksu: “Daha domuzuna günlere gelişigüzel yürüyoruz”

Adapazarı Belediyesi Ilkgüz ayı sedir toplantısında mütekellim Başbuğ Bahtiyar Işıksu, “Bu site, seçme şeyin yer güzelini türe ediyor. Sunma güzeli amacıyla hep gelişigüzel gayretliyiz ve henüz evire çevire günlere alay malay yürüyoruz. Sözlerimizi birer birer tutuyor ve projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Adapazarı Belediyesi Ilkgüz kocaoğlan bayağı meclis toplantısı, Komutan Mutlu Işıksu başkanlığında, sedir üyelerinin katılımıyla Orhangazi Firez Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gündem dışı enformasyon işleyen Başkan Mutlu Işıksu, projelerden bahsetti ve gelinen serencam aşamaları ayrıntılarıyla paylaştı. Adapazarı’nın değerine ayar katmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Işıksu, “Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarımız, hayata geçen projelerimiz, toplumsal tesislerimiz, kavim evlerimiz, parklar ve spor sahalarımız fezleke herhangi bir alanda Adapazarı’mızın değerine derece katmaya bitmeme ediyoruz. Dernekkırı Kavim Evi, Taşkısığı Kavim Evi, Karaman Bala Hakları Sokağı, Hızırtepe Bala Hakları Bahçesi, 15 Temmuz Camili Çocuk Hakları Adası, Yeşilbayraktar Kreş ve Çağ Bakımevi, Taşkısığı Içtimai Tesisleri, Alandüzü Sosyal Tesisleri, Acıelmalık Sosyal Tesisleri, Çamyolu Içtimai Tesisleri, Edvar Sosyal Tesisleri, 10 Sayı Muhtarlık Binası, 52 Adet Yavru Parkı, 35 Sayı Spor Parkı, 34 Skor Spor Sahası (Futbol-Basket-Uçan Top) ve Mahallemi Güzelleştiriyorum projemizle 251 çıkmaz ve caddede çalışmalarımızı hamdolsun tamamladık. Bu projeler, faaliyete güzeşte ve açılışını yapacağımız projelerimizdi. Hamdolsun derhâl devam eden açılışını heyecanla beklediğimiz 3 projemiz var. Bunlar ise; CEZIRE Alım Satım Güneşler Yerleşkesi, Sevinç Bostan, Adapazarı Ticaret Müzesi Cenabıhak şans ederse bu 3 projemizin açılışında de sizlerle bu arada olacağız” dedi.

“Çok güzel bir çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz”

Tarihi Ulus Hamamı’ndan da konuşmasında bahseden Başbuğ Işıksu, “Geçtiğimiz hafta Valimiz Yavaş Oktay Kaldırım ile gelişigüzel, Ekin Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüz Gökhan Yazgı’yı Tarihi Kavim Hamamı’mızda mihman ettik. İl Firez Müdürümüz Süleyman Acar üstelik bizimleydi. İnşallah çokça nitelikli, haddinden fazla domuzuna bire bir çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz. Valimize üstelik ayrıca teşekkür ediyorum. Adapazarı’mızın kültür mirasına topluluk çıkmak için gayretle çalışmaya bitmeme edeceğiz” diyerek konuştu.

“Sokak ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz”

Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarında gelinen akıbet durumu paylaşan Komutan Işıksu, “2022 yılında 17 mahallemizde (Tekeler, Yağcılar, Alandüzü, Korucuk, Tuzla, Çukurahmediye, Maltepe, Ozanlar, Karaman, Dağdibi, Güneşler Hat, Güneşler Kullanılmamış, Acıelmalık, Tepekum, Çamyolu, Taşkısığı ve Mahmudiye) asfalt çalışmamız var. Mahallemi Güzelleştiriyorum haddinden fazla elan açık; altyapısı, kaldırımı, asfaltı, aydınlatması ve ağaçlandırmasıyla sokak ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz. 2022 yılında Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemiz çerçevesinde ise 9 mahallemizde (Semerciler, Cumhuriyet, Tığcılar, Papuççular, Akıncılar, Çukurahmediye, Yenicami, Yağcılar ve Korucuk) çalışmamız var. Rustik mahallelerimizde toprak yolları çalışmalarımız, doğalgaz çalışmalarımızın ardından asfalt tebeddülat çalışmalarımız çokça ateş parçası bire bir şekilde sahadayız ve sahada olmaya bitmeme ediyoruz” şeklinde konuştu.

18 bakir açar

Adapazarı Belediyesi kendisine 18 kurgu satın aldıklarını tamlayan Başkan Mutlu Işıksu, “Iyice aynı bilgelik atfetmek istiyorum. Günahsızlık İşleri Müdürlüğümüze 16 sayı, Bilgelik İşleri Müdürlüğümüze 2 nüsha girmek amacıyla hep 18 skor rate kamyonları Belediyemiz namına satın aldık. Araçlarımız birlikte geldiler, son kontrollerini tamamlıyoruz. Haddinden Fazla yakında sahada olacaklar. Adapazarı’mıza kalburüstü olmasını kâm ediyorum” ifadelerini kullandı.

6 eskimemiş toplumsal yapı geliyor

Başbuğ Işıksu konuşmasının akıbet bölümünde şunları kaydetti; “Hoşgörüsüz, Dağdibi, Karadere, Karadavutlu, İlyaslar ve Mahmudiye tevessül etmek için 6 mahallemize içtimai tesis kazandırıyoruz. Körpe olsun inşaallah. 6 Ilkgüz Salı günü yani erte inşallah ihalesini gerçekleştiriyoruz. 7 Ilkgüz Çarşamba günü Ada Hayat’ın ihalesine çıkıyoruz. Cezire Maltalık ile şehrin kalbinde haddinden fazla önemli aynı çalışmaya imza atıyoruz. Kullanılmamış bire bir yer, yıpranmamış benzeri çarşı, eskimemiş ayrımsız Uray Binası, kullanılmamış aynı park, yeni bir müze ve yıpranmamış benzeri evlendirme dairesi. 6 proje Cezire Avlu çatısı altında olacak. Aldatıcı olmasını Tanrı’tan talep ediyor, destek veren herkese gine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Komutan Işıksu’dan teşekkürname

32 projeden henüz çok proje ürettiklerini kaydeden Işıksu, “Allah’ın izniyle Adapazarı’mıza verdiğimiz sözleri bir bir namına getirmekten nazik bahtiyarlık duyuyoruz. 32 proje diye yola çıktık ve hamdolsun hayata geçirmekte olduğumuz projelerle bu sayının çokça daha çok üzerindeyiz. Bunu hep alay malay başardık. Siz çok kıymetli Sedir üyelerimiz, say arkadaşlarımız, muhtarlarımız. Hepinizden, hepsinden Allah razı olsun. Adapazarı’mıza hizmet yolculuğumuzda bizlere ulama sunan herkese bir misil imdi teşekkür ediyoruz. Teşekkür demişken, Belediyemizin lansman alanlarında görenleriniz vardır. Bu haftadan itibaren yayımladık. Şehrimiz çok koca yatırımlar kazanmaya bitmeme ediyor. Elan geçmiş bile bahsetmiştim fakat yine gine hatırlatmakta fayda görüyorum. SGK Kavşağı, Budun Bahçesi, Yıldız Marmara Otoyolu, Müstacel Boyut Hastanesi, Kent Hastanesi ve Adliye Binası” diye niteleyerek konuştu. – SAKARYA

Share: