Kıya mamul evler kundaklanmıştı, kavganın sebebi küfür bundan sonra

Kıya meful evler kundaklanmıştı, kavganın sebebi küfür bundan sonra

KOCAELİ – Kocaeli’nin İzmit ilçesinde iki familya arasında çıkan kavgada ayrımsız yaşama öldürülmüş, 2 karı ve benzeri çevirici kundaklanmıştı. Olaya ait tutuklanan 4 sanık savunmalarında, toplumsal medyadan edilen küfürler cihetiyle iki ailenin savaş ettiğini söyledi.

Tavşantepe Mahallesi’nde 24 Şubat’ta meydana gelen olayda, iki aile beyninde çıkan kavgada Ertaş Ö. pompalı tüfek ile Tarık Tanaç’a biberli etmiş, olaya karışan değişik şahıslar de 2 karı ve tıpkı ara bulucu kundakladı. Ertaş Ö. hayatını kaybetti, polis güçleri ekipleri ise 5 şahsı gözaltına aldı. Salih Ö. (32), Ertaş Ö. (21), Çetince Ö.(30), Erkan Ö.ve E.Ö isimli 5 bed adliyeye irsal edildi. Mahkemeye çıkarılan şahıslardan E.Ö. adli arama amacıyla azade bırakıldı, Tarık Tanaç’ı öldürme olayına karıştığı belirlenen 4 kaknem ise tutuklandı.

“Toplumsal medyadan küfür etti”

Tanaç’ın öldürülmesine ait açılan davanın önce duruşması Kocaeli 1. Alçak Ukubet Mahkemesinde görülmeye başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar ve avukatlar katıldı. Görüngü tarihini anlatan Salih Ö., “Benim ile Vedat Tanaç ile seçkin husumetim yoktur. Tıpkısı mahallede oturuyoruz, sokaklarımız aynıdır, birbirimize merhabamızda vardır. Vedat olaydan 4 periyot evvel bana telefonla içtimai medya marifetiyle ‘Sen adam mısın’ diye niteleyerek bati küfürler etmiş ancak benim internetim olmadığı üzere bu küfürleri göremedim. 4 gün bilahare internetimi açınca küfürleri fark ettim. Telefon numarası olmadığı amacıyla sosyal medya üzerinden ben da naklen yayın yaptım. Ben, eşim ve kuzenim Ertaş üçümüz ispirto birlikte aldık. Faal yayında Vedat Tanaç’a hitaben ‘Sen bana küfrettiysen ego dahi sana küfrederim’ diye niteleyerek değer verdim. Daha sonra herkesten defo dileyerek aktif yayını kapattım. Erdemli sesle müzik kulaktan etanol almaya devam ettik” dedi.

“Tanaç ailesi taş ve sopalarla bize saldırdı”

Salih Ö., savunmasını şöyle sürdürdü:

“Camın kenarında oturduğum için biri cama vurdu, demir boru benim yüzüme geldi ve kafamdan yaralandım. 4-5 kişinin arzu girdiğini gördüm, Ertaş’birlikte o anda yanımdaydı, istek girenlerle savaş ettik. Ertaş’ın sırtına çıpa boruyla vurdular. Yere sakıt boruyu alarak kendimi destek olmak için sağa sola savurdum ve bu kişiler dışarı artık. Onların ellerinde bir şey yoktu, hariç baktığımda Ersin yerde kanlar içindeydi, bire bir kamyonette yanıyordu. Başım döndü oturayım derken süzüldüm. Tanaç ailesi bize beis vermeye bitmeme ettiği için Ertaş evde bulunan tüfeğimi aldı, fevk akilane 4-5 halk keskin etti. Tanaç ailesi taş ve sopalarla bize saldırdı. Ertaş, Tanaç ailesi yaklaşınca üst akla yatkın incitici eylemek istedi fakat kolu sakatlandığı üzere tüfeği kaldıramadı ve ateş etti. Bu sırada Tarık vuruldu. Görüngü bu şekilde meydana geldi

“Maksat almadan havaya dokunaklı ettim, bu esnada Tarık vuruldu”

Salih’in Ö.’nün kuzeni olduğunu söyleyen mevkuf maznun Ertaş Ö., “Görüngü gecesi kuzenimin evinde etil alkol aldık. Içtimai iletişim araçları hesabı üzerinden Vedat Tanaç, Salih’e küfür etmiş. Salih bana bu mesajı gösterdi. Salih da sosyal medyadan küfre karşılık verdi. 2 saat bilahare Tanaç ailesinden 20-25 güç Salih’in evine geldi. 5-6 can pencereyi kırarak sine girdi. Beni, Salih’i ve eşini dövmeye başladılar. İçeri giren Tanaç ailesindeki kişilerin isimlerini bilmiyorum, alkollüydüm. Salih sopayla ben da yumruk ile kendilerine engelleme ederek onları hariç çıkarttık. Bunları dışarı çıkarmamıza karşın gitmediler, biz dahi dışarı çıktık. Salih’i kanlar ortamında yerde gördüm. İçlerinden biri benim omzuma doğalgaz borusuyla vurdu. Ben dahi sine girerek Salih’in tüfeğini aldım. Kendiliğinden tüfeğin içine 6-7 fişek doldurdum, hariç çıktım, 2-3 el havaya keder ettim. Karşı canip dağıldı ancak gitmediler. Tekrar üzerimize gelmeye başladırlar. Amaç almadan havaya keder ettim bu esnada Tarık vuruldu. Tanaç ailesi yaralıyı götürdü. Salih, ego ve Ersin’da yaralandık. Temas kırıcı ettim. Tarık bana vurmadı ancak ailesi üzerimize doğru saldırdı, görüngü anlattığım şekilde meydana gelmiştir” şeklinde konuştu.

“Eşim kazara ölmedi”

Sanıklardan şikayetçi olan maktulün eşi Semra Tanaç, “Sanıkların hepsinde silah vardı. Kâffesi bize biberli etti. Tanaç ailesinin bütünü yaralandı. Eşimin vurulma anını bile gördüm. Eşimi vuran Ertaş’tır. Eşim ile Ertaş beyninde 2 metre meydanlık vardı. Eşim kafasından vuruldu. Eşim Ertaş’a vurmaya çalışmadı ancak elindeki tüfeği ahzetmek için adım yaptı. Eşim bilmeden ölmedi. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi.

“Tarık’ın sanıklara karşı rastgele küfrü olmadığı üzere tartışması dahi olmadı”

Şahit adına dinlenen Polat Tanaç, “Vedat benim amcam olur. Vedat ile Salih beyninde içtimai medyadan bire bir küfürleşme olmuş. Amcam Vedat, iki çocuğuyla gelişigüzel Salih’in evine doğru gittiğini görünce ben dahi onlarla alay malay gittim. Amcam, Salih’e ‘Dışarı çık’ diyerek bağırdı. Salih, Ertaş, Erkan ve Ersin ellerinde tüfekle, Müşkül Ö. ise baltayla evden çıktı. Amcam ve çocukları Salih’in evine girmediler, fenomen ağız ağıza caddede gerçekleşti. Ağız Dalaşı başladı ve yassı kalabalıklaştı. Karşı canip bize incitici etmeye başladı. Babamın kafasına baltayla vurdular, 2-3 metre mesafeden Tarık’ın kafasına acı ettiler. Tarık’ın sanıklara alın herhangi bir küfrü olmadığı kabilinden tartışması da olmadı” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Share: