Kısık sıcaklarda genişlemek isteyen Girlevik Şelalesi’nin yolunu tutuyor

Kilolu sıcaklarda ferahlamak talip Girlevik Şelalesi’nin yolunu tutuyor

ERZİNCAN Hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu Erzincan’birlikte tatilciler serinlemek için Girlevik Şelalesi’ne akış etti.

Erzincan’ın Çağlayan beldesinde kâin ve temas zaman ziyaretçilerine ayrı ayrımsız dekor sunan Girlevik Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta vadi düzlük ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde düz düzlük dokuz ayrı ana suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her sezon ayrı bir görk sunuyor. Yaz ve hafta sonu tatilini fırsat bilen vatandaşlar, 40 metreden akan buz kabil suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesi’nde serinliyor. Kışın suyunun balaban bölümünün donmasıyla oluşan sarkıtlar zımnında büyüleyici tıpkı manzaraya bürünen çavlan, ziyaretçilerine gökçe yazın birlikte ayrımlı gösteriş sunuyor.

Muhteşem doğanın selfie yaparak tadını çıkaran yerli ve ecnebi turistler, görsel güzellikler arasında gidiş ve piknik yaparak zamanlarını yeryüzü bol şekilde değerlendiriyor. Girlevik Şelalesi’ne mevrut vatandaşlar, “Şelale ağız ağıza saf, çok güzelce ortam sunuyor. Erzincan’a geldiğimizde bura banko uğramadan gitmediğimiz, vazgeçilmez yerlerimizden biri. Doğallığını koruması ve serinliği dolayısıyla ailecek piknik yaptığımız yer. Herkesi Girlevik Şelalesine davet ediyoruz” dedi.

Share: