Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaymakamlık ve konuk mülk stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe haset CHP Kırşehir saylav Dokuz Canlı İlhan, CHP İl Başkanı Baran Zinde ve İYİ Fırka İl Başkanı Faydalı Göçen ile alay malay kaymakamlık stantlarını ve misafir illerin stantlarını musahabe ederek Ahilik Haftasını kutladı, düşün alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, gelişigüzel olma ve el birliği anlayışının ilimizden parçalanmamış ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını hep alay malay yeryüzü ferah şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu düzenleme Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok yerinde örgütlenen bugünkü çağcıl anlamıyla sendikaların da esas ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihî ve kültürel yerine hangi kadar kebir bire bir düzlük olduğunun altını aynı misil elan yük çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Ahilik Felsefesini ve nedeniyle de Kırşehir’imizi hem mikro zarfında hem birlikte sıkıntılı dışında danışma noktasında iri okazyon yakalamış durumdayız.

Cömertlik haftası kapsamında lüzum ilimizden gerekse da Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Münevver, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir kabil illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında el birliği sergileyen herkese teşekkür ediyorum.”

Share: