Kırklareli’nden güdük gelişmemiş

Kırklareli’nde dikici ve besici bilgilendirme toplantıları sürüyor.

Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğünce Üsküp Belediyesi Hars Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda, tarım ve hayvancılık alanındaki proje ve bağış desteklemeler anlatıldı.

İl Müdürü Mehmet Aksoy, konuşmasında, fellah ve besicilerin azık zincirinde kebir bire bir bölüt olduğunu belirtti.

Kentte ekincilik ve hayvancılığı geliştirmek için çalıştıklarını tabir fail Aksoy, bu alanda seçme yıl şişman tıpkı ivme yakalandığını kaydetti.

Bakanlığında teberru destekleri ve çeşitli projeler ile üreticileri motivasyon ettiğini aktaran Aksoy, işlenmeyen yegâne tıpkısı tarım arazisi kalmayana büyüklüğünde bilgilendirme toplantılarına bitmeme edeceklerini söyledi.

Toplantıya, Üsküp Belediye Reisi Hüseyin Kasap ile Kırklareli Tarım ve Orman Müdürlüğü ofis müdürleri, fellah ve besiciler katıldı.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köyde hayatiyet kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında şehir merkezine tutkun Kaynak köyü ile Lüleburgaz ilçesinin Ceylanköy ve Ataköy köyüne 12 Eylül Pazartesi haset bire bir süre erke verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Kaynak köyünde 09.00-18.00, Ceylanköy ve Ataköy köylerinde ise 09.00-17.00 saatlerinde uygulanacak.

Share: