Kırklareli’nden gelişmemiş kısa

Pınarhisar ilçesinde 4. adım gaz çalışmaları sürüyor.

GAZDAŞ Trakya Toprak Müdürlüğü ekipleri, Camikebir Mahallesi’nde altyapı asıl format çalışmasında bulunuyor.

Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, bitmeme eden çalışmaları inceleyip ekiplerden vukuf aldı.

Talay, gazetecilere yaptığı açıklamada, gaz esas hattı çalışmalarının şipşak sürdüğünü söyledi.

Ekiplerin ilçenin tamamına doğal gaz ulaştırabilmek yerine çalışmalar yürüttüğünü anlatım eden Talay, sunu bodur sürede asıl suret çalışmalarının ardından servis hatlarının döşenmesine başlanacağını kaydetti.

Kur’an kursu öğreticiliği sınavı yapıldı

Kırklareli Müftülüğünce gönüllü Kur’an kursu öğreticiliği sınavı yapıldı.

İl Müftü Vekili Ramazan Özdemir başkanlığında gerçekleştirilen sınavda, devlet merkezi ve ilçelerde fariza ahzetmek isteyen adaylar katıldı.

Özdemir, sınavın peşi sıra gazetecilere yaptığı konuşmada, şita dönemi Kur’an kurslarına hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

Kurslarda fariza alacak gönüllü öğreticilerin namzet sınava bağımlı tutulduğunu anlatım fail Özdemir, sonuçların sunma gücük sürede açıklanacağını kaydetti.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 köy ve 1 mahallede hareketlilik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında Demirköy ilçesinin Armutveren, İncesırt ve Sarpdere köyleri ile Lüleburgaz ilçesinin Gündoğdu mahallesine 3 Eylül Cumartesi günü tıpkısı müddet erke verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler, Armutveren, İncesırt ve Sarpdere köylerinde 09.00-18.00, Gündoğdu mahallesinde ise 10.00-14.00 saatlerinde uygulanacak.

Share: