Kemer belediyesi Ilkgüz ayı divan toplantısı yapıldı

Antalya Tümsekli Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Tümsekli Belediyesi Martir Ömer Halisdemir Sedir Derinti Salonunda yapılan sedir toplantısına, divan üyeleri Melik Tuncer ve Bonkör Özdemir katılmadı. Toplantı öncesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Ağırşak müdürü Suat Göv, kurulduğu günden bu yana ağırşak merkezinde elde edilen başarılarla ilgilendiren tıpkı yemek gerçekleştirdi. Gücük bire bir müzakere eden Şehremini Topaloğlu, okulların açıldığını hatırlatarak, bu yıl bin 860 lise öğrencisini şehremaneti kendisine taşımasını yapacaklarını söyledi.

Komutan Topaloğlu, lise öğrencilerinin taşınmasıyla ilişkin ihalenin yapıldığını anlatarak, “KDV dahil 22 milyon 341 bin liraya tekabül ediyor. Bu parayı Kemer Belediyesi olarak tığ vereceğiz. Divan üyelerimize desteklerinden çevre teşekkürname ediyorum. Anaokulu ve ilkokulların kırtasiyeleri verildi. Burs ahzetmek isteyen darülfünun öğrencileri de kayıtlarını yaptırmaya bitmeme ediyor. Herhangi Bir kamer hesaplarına 700 teklik mülk yatıracağız” dedi.

İmar planlarıyla ilgilide izah eden Komutan Topaloğlu, “Tekirova mahallemizin imar planları eli kulağında. Tapuya akmak için. Beldibi mahallesinin 18/1 bölümü uygulandı. Antalya Büyükşehir Belediyesinde encümende görüşülecek. Kuzdere mahallesinde imar planları bitti. Bütün genel ağ üzerinden tapularını alabilir. Çıralı’nın ümran planları ise Yer ve Şehircilik Bakanlığında bekliyor. Çamyuva sadık aksata yeri bayılmak için. Hayıtlıgöl mevkisindeki dere reform çalışmaları tamamlanmak üzere. Tekirova Cumayeri mevkisindeki dere düzelti çalışmalarına bile başladık” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıda, Tümsekli Belediyesi Polis Memurlarına verilecek fazla say ücretinin belirlenmesi konusu görüşülerek, fikir birliği ile kabul edildi ve bin 80 liralık olarak belirlendi.

2022 yılı YKS sınavlarında yüksek muvaffakiyet göstererek dereceye giren Kemer Göynük Vukuf Lisesi öğrencileri ile Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda eğitim gören öğrencilere 5393 mahdut Belediye Kanununun 14/b maddesi mucibince görüş birliğince bergüzar verilmesi akseptans edildi. Belediye Saflık İşleri Müdürlüğünde kullanılmak üzere 3 tekerlekli, benzinli, kabinli, kasalı 1 sayı motor satın alınması ve T cetveline işlenmesi konusunun görüşülerek görüş birliği akseptans edildi. Toplantıda, 2022 yılı Sağlık Tarifesindeki ara sıra dirimlik kalemlerinde fark yapılması ile ilişik alınan Traksiyon ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülerek rey birliği ile kabul edildi.

2022 Mali yılı munzam bütçe tasarısı ile ait alınan Çekim ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesinin görüş birliği ile kabul edildiği toplantıda, Ovacık Mahallesi Rustik Yerleşik Düz ve Civarı Sınırı çalışmalarına anne “Dağınık Yerleşim” tespitinin görüşülmesi düşünce birliği ile İmar Komisyonu’na irsal edildi.

Çamyuva (Kuzdere Mah.) Mahallesi 509 ada 1 parsel (Sosyal Yapı Alanı) ve 510 ada 9 parsel (Hane Alanı) Şehremaneti hissesi ile özlük hissesi takasına ilişkin alınan bayındırlık komisyonu ile traksiyon ve bütçe komisyonu raporlarının görüşülmesi görüş birliği ile kabul edildi.

Kemer sınırları içerisinde buz hokeyi tesisi yapılması konusu ile ilişkin alınan İmar Komisyonu ve Turizm Komisyonu raporlarının görüşülmesi görüş birliği ile akseptans edilirken, Firez ve Turizm Bakanlığının 04.07.2022 ruz ve 2624567 çevrilmiş yazıları ile Çamyuva Mah. 227 cezire 7,8 ve 9 parsellerin cazibe değişikliğine anne kurum görüşü talebinin görüşülmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na gönderme edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Tümsekli Belediyesi arasında “Ortak Bakım Projesi ve İş birliği Ilişik Protokolü” imzalanması için Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na yetki verilmesi düşünce birliği ile akseptans edildi. Mecliste ayrıca karate sporcunda birçok evre düz ve başarıdan başarıya koşan milli sporcu Merabi Surmanidze’nin kazandığı şampiyona madalyasını Komutan Topaloğlu taktı.

Meclise sunulan önergelerde ise şu kararlar alındı:

İlk ve ortaokul öğrencilerinin D-400 karayolunun üstünden zir kısmına büyüklüğünde şehremaneti eliyle taşınması oy birliği ile akseptans edilerek, nakil ücreti 50 liralık namına belirlendi. Kullanılmamış kurulan İklim Değişikliği ve Akim Atılmış Müdürlüğünün yürürlüğe girmesi konulu takrir oy birliği ile akseptans edildi. Kemer İdmanyurdu Spor Kulübü Derneği’nin ihtiyaçları üzere 30 bin teklik bindi verilmesi konusu görüş birliği ile kabul edildi. Kuzdere mahallesinde uray tarafından sosyal ev projesi yapılmasıyla ilgili takrir düşünce birliği ile Cazibe ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na irsal edildi. Endüstri yolu üzerinde lavabo, cümbüş direği gibi eksikliklerin tamamlanması ile ait önerge rey çokluğu ile Traksiyon ve Bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na gönderme edildi.

Kararlar sonrası bir ahir meclis toplantısı ise 5 Ekim Çarşamba günü saat 14.00 yerine belirlendi. – ANTALYA

Share: