Kaza özne araçta yanarak can verdi, kimliği tayin edilmeye çalışılıyor

Muğla’nın Ortaca ilçesinde meydana gelen kazada alaz araçtaki benzeri sevimli yanarak duygusal verirken, kimlik tespiti için inceleme başlatıldı. Hayatını kaybeden kişinin, otel işletmeciliği eden ve kendisinden bilgelik alınamayan H.Ç. olduğu tutum ediliyor.

Edinilen bilgiye bakarak, Ortaca- Sarıgerme önünde akşam saatlerinde meydana mevrut kazada, Sarıçay’birlikte benzeri aracın yandığı ihbarı gelmesi üstüne 112 Müstacel Müzaheret Merkezi’nden bölgeye ambulans, itfaiye ve düzenlilik güçleri gönderme edildi. Gelişmemiş sürede bölgeye mevrut itfaiye ve 112 ekipleri aracın tamamen yandığını ve içerisindeki şahsın de adeta küle döndüğünü gördü. Çevredeki ağaçlara bile sıçrayan coşkunluk ciddi uğraşlar sonucu söndürülürken, açar ve araçtaki şahsın tanınmayacak şekilde yandığı belirlendi.

Araç plakasının dahi parçalanmış vaziyette olması nedeniyle asayiş güçleri aracı ve içerisinde yanan kişiyi belirleme edebilmek için mücahede başlattı. beraber çevredeki vatandaşların üstelik ifadeleri doğrultusunda aracın bölgede otel işleten 30 yaşlarındaki H.Ç.’ye ilişkin olduğu belirlendi. Plak numaraları parçalandığı amacıyla yemeden içmeden 48 AGG ile 3 ile 0 rakamları mevcut bölgede araçla birlikte yanan kişinin da H.Ç. olma ihtimali kuvvetlendi. Şahsın cep telefonuna yapılan çağrılarda telefona ulaşılamayınca kazayı duyup bölgeye gelen şahsın yakınları asap krizleri geçirdi.

H.Ç.’nin akşamüstü tıpkısı yakınının düğününe gitmek üzere işlettiği otelden ayrıldığı öğrenilirken kazanın meydana geldiği bölgede aracın elan belirlenemeyen tıpkı şekilde yoldan çıkıp Sarıçay’a yuvarlandığı durum ediliyor. Plakası parçalanacak büyüklüğünde pahal ayrımsız kaymakamlık olmamasına karşın kaza işleyen aracın plakasının parçalanması ve içindeki kişinin dahi araçla gelişigüzel tamamen yanmasını keleş bulan Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili sormaca başlattı. Kazanın otel işletmecisinin katılacağı düğünün yapıldığı yere kısaca 2 kilometre mesafede meydana geldiği öğrenildi.

Bölgede olay yeri tetkik ekiplerinin etraflı çalışmasının arkası sıra kaymakamlık özne açkı incelenmek amacıyla ve ağız ağıza yanmış olan şahsın cesedi ise otopsi üzere Adli Tababet Kurumu’na kaldırıldı. Olayla ilgilendiren tahkikatın haddinden fazla yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Aracın yandığı dakika yoldan sabık vatandaşların cep telefonuna yansıdı. – MUĞLA

Share: