Kayapınar Belediyesi davet merkezine anlamsız şikayet ve talepleri titizlikle değerlendiriyor

Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Davet Merkezinden Kayapınar Belediyesi’nin yüklülük alanı ile ait vatandaşlardan gelen öneri, şikayet ve talepler incelenerek, sonuçlandırıyor.

Kayapınar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 2021 yılının antrakt ayında Diyarbakır’da yenilenen formatıyla hayata geçirilen Alo 153 Davet Merkezine gelen rica, öneri ve şikayet kıymetlendirme biriminden Kayapınar Belediyesi’nin ağırbaşlılık alanıyla ilgilendiren adına haddinden fazla sayıda başvuru yapıldı.

Son 9 ayda Kayapınar Belediyesi’ne Alo 153 Çağrı Merkezinden 4 bin 500, şehremaneti whatsapp hattından 3 bin 143, Halkla İlişkiler Biriminde da yüz yüze müzakere ile 1730 vatandaşın önerileri alındı.

Belediyenin ilişik birimlerince değerlendirilen tamlık başvuruların yüzde 100’ü çözümlendi.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Kayapınar Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Arif Karaman, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yenilenen yüzüyle bakım veren Alo 153 Davet Merkezi aracılığıyla Kayapınar Belediyesine vatandaşlardan mevrut; kâm, öneri, ihbar ve şikayetlere çözüm seçmek amacıyla yüksek tıpkı bakım anlayışıyla istekli benzeri şekilde çalıştıklarını belirterek, vatandaşların arz gür ve sunu hızlı çözümü doğruluk ettiğini anlatım etti.

Share: