Kavil imzalandı! Ukrayna’da tahrip olan altyapının tekrar inşası Türkiye’ye yaşama

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, aylardır Rusya’nın işgali altında olan ve haddinden fazla sayıda bombardıman sonucu altyapısı halel olan Ukrayna’ya mülakat gerçekleştirdi. Uçakla önceki önceki Polonya’ya nazil Cumhur Reisi Erdoğan, daha sonradan esmer marifetiyle Lviv’e geçerek buradaki Potoçki Sarayı’nda Ukrayna Çap Başkanı Volodimir Zelenski ile tıpkı araya geldi.

TAHRİP OLAN ALTYAPININ YENİDEN İNŞASI İÇİN İMZALAR ATILDI

Görüşme sonrası Zelenski, “Erdoğan’ın ziyareti bize desteğinin zinde bire bir göstergesi” ifadelerini kullandı. Mavera yandan yapılan ülfet sonrası Türkiye ve Ukrayna ortada bire bir bando anlaşmalar imzalandı.

Bunlardan tıpkı tanesi dahi ülkenin cidal nedeniyle fek olan altyapının baştan inşası amacıyla Türkiye ile Ukrayna ortada imzalanan barışma oldu. Saraka bahis su ittifak, Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov ile Tecim Bakanı Mehmet Muş marifetiyle imza altına alındı.

GÖREV GÜCÜ OLUŞTURULACAK

Anlaşmayla iki mutluluk beyninde Ukrayna’nın yeniden inşası için bire bir görev gücü oluşturulacak. Fariza gücü ile Ukrayna’birlikte yollar, köprüler, su ve elektrik altyapısı, sayrılarevi ve okul kabil toplumsal ve konuşu önemi haiz tesislerin yeniden inşası üzere çalışmalar alay malay koordine edilecek.

3’LÜ ZİRVE 40 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonraları Ukrayna Ihtişam Başkanı Volodimir Zelenskiy ve Konfedere Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Potoçki Sarayı’nda tıpkı araya geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Amut ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Baskı da yer aldığı basına sınırlanmış konuşma kısaca 40 zaman sürdü.

UKRAYNA ZİYARETİNDE ERDOĞAN’A EŞLİK EDENLER

Cumhur Reisi Erdoğan’a Ukrayna ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Dikme, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıkıntı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, DOĞRU Parti Umumi Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Polat ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar bile haremlik etti.Share: