Kastamonu spor haberleri… Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi maçı hazırlıklarına başladı

– Kastamonu Belediyespor, Şampiyonlar Ligi maçı hazırlıklarına başladı

KASTAMONU – EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. maçında Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımıyla karşılaşacak olan Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, hazırlıklara başladı.

EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. hafta karşılaşmasında Kastamonu Belediyespor Karı Hentbol Takımı, Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını mihman edecek. Elemelerdeki önceki 4 karşılaşmasını mağlubiyetle mütemmim ve henüz puanla tanışamayan Kastamonu Belediyespor, sahasında oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Kastamonu Eşkâl Kapalı Spor Salonu’nda Antrenör Claus Mogensen nezdinde çalışmalara başlayan Kastamonu Belediyespor’un antrenmanına sakatlıkları süren oyuncular katılmadı. Kastamonu Belediyespor – Lokomotiva Zagreb karşılaşması 15 Ekim Cumartesi haset Eşkal Sadık Spor Salonu’nda saat 17.00’bile oynanacak.

Hazırlıkları ile ilgili mütekellim Antrenör Claus Mogensen, hafta sonu deplasmanda oynadıkları ve 31-29 yenildikleri Norveç kulübü Storhamar Handball Elite maçının iri bir sahne kırıklığı olduğunu söyledi.

“Önde götürdüğümüz karşılaşmaların sonunu getiremiyoruz”

Önde götürdükleri maçların sonunu getiremediklerini tamlayan Mogensen, “Bu esasen akıbet 2 maçtır başımıza geliyor. Bu durumun tecrübesizlikten olduğunu düşünüyorum. Ancak bu durumun ileriki maçlarda bizlere deneme kattığını ve bu sorunu ileriki maçlarda düzeltebileceğimizi düşünüyorum. Takımımızın bir nice oyuncusu alil durumda. Amma tığ elimizden geldiğince sahaya tekmil kol çıkmak, güzeşte haftaki kadromuz ne ise onlarla birlikte sahada vadi almak istiyoruz” diye konuştu.

“Avrupa’bile benek almayı çok istiyoruz”

Bando kaptanı Serpil İskenderoğlu ise Storhamar Handball Elite karşısında 60 an süresince savaşım ettiklerini belirtti. Norveç deplasmanına maçı ahzetmek üzere gittiklerini nâkil Serpil İskenderoğlu, “Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda oynuyorsanız ayrımsız maçı fethetmek oldukça çok print. Sonuç saniyeye büyüklüğünde dövüşmek gerekir ve alelade hatalar maçın sonucunu belirler. Tığ sonuç 6 dakikada o hataları yaptık. Karşımızdaki takım bile çok etkili değil ama mahsus tığ az buçuk yendik havasına, yeniyoruz stresine giriyoruz belli. Maç sonlarında seçme ahit bu başımıza geliyor. Böyle olunca henüz çok ruhsal gerilim yapıp elan aşkın sorumluluk yapıyoruz. Bu boyut birlikte maçın sonucuna yansıyor. Bu beribenzer hatalar bize karşılaşma kaybettiriyor” şeklinde konuştu.

“Çıktı geçmiş puanımızın tadına yürümek istiyoruz”

Her maça ilk Avrupa puanını kabul etmek üzere çıktıklarını söyleyen İskenderoğlu, “Avrupa’da puan almaya o kadar açız ki, o kadar çokça istiyoruz ki. Bilcümle mızıka arkadaşlarım adına bunu söylüyorum. Herhangi Bir antlaşma da söylediğim kabil bizim yaptığımız hatalar maçın sonucunu belirliyor. Balaban aynı manzara kırıklığı ile salondan ayrılıyoruz. Birçok akıbet dahi beklemediğimiz skorlar ile bitiyor. Bizim açımızdan temas seferinde toparlanmak, kalın kafalı görünmek hiç olağan değil. Değme hafta oynadığımız maçı unutup önümüzdeki maça ırgamak ruhsal kendisine üstelik pespaye nazik uğraş gerektiriyor. Hafta sonu oynayacağımız maçı evimizde oynayacağız. Bundan Sonra kaçarı yok. Anca maçı kabul etmek istiyoruz. Artık önceki puanımızın tadına mal olmak istiyoruz. Sahaya alt etmek üzere çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“Kariyerimi bu yıl bitiriyorum”

Zaman sonu hentbol kariyerini noktalayacak olan Serpil İskenderoğlu, el topu kariyerini noktalamadan koca aynı başarıya imza alaşağı etmek istediğine değinerek “El Topu kariyerim boyunca Avrupa Kupalarında bir nice karşılaşma oynadım. Kastamonu Belediyespor ile alay malay çok güzel başarılar elde ettik. Ama sonuç 2 senedir şampiyonlar ligindeyim. Kariyerimde daha önce böyle tıpkı ligde oynamadım. Bu seneki yani akıbet sezonumdaki hedefim bu guruptan çıkmaktır. Zira seneye hakeza tıpkı şeye şansım kaçınan. Kariyerimi bu yıl bitiriyorum. Bu sebeple Şampiyonlar Ligi’nde liyakatli koyulmak istiyorum” dedi.

Share: