Kastamonu politika haberleri: Kemalist Düşünce Derneği Genel Başkanı Bozkurt’tan Kılıçdaroğlu’na kaba sözler

Kemalist Akıl Derneği Genel Başkanı Bozkurt’tan Kılıçdaroğlu’na kaba sözler

“Aman bize rey verecekler diye niteleyerek sen türbana hürriyet çıkartamazsın”

ANKARA – Kemalist Kanı Derneği Umumi Başkanı Hüsnü Bozkurt, Cumhuriyet Ahali Partisi’nin başörtüsü ile ilgilendiren yasa önerisine değinerek, “Aman bize fikir verecekler diyerek sen türbana özgürlük çıkartamazsın” dedi.

ADD Umumi Başkanı Hüsnü Bozkurt, 32. yıl önce bombalı saldırıda hayatını kaybeden Bahriye Üçok’u anma programında konuştu. Başkan Bozkurt, “Hepimize Cumhuriyetin kurucularından bırakıt bir görev var. Bazılarımız bu görevin farkında değil. Şu tümen üstelik bu öğür üstelik siyasa yapıyor. Cumhuriyet Altını dünyada eşi bire bir olan ayrımsız devlet değildir. Aman bize rey verecekler, aman efendim bize rey vermezler. Anayasanın 24. maddesi orada durduğu sürece sen türbana hürriyet için yasa çıkaramazsın, kazanç de görelim. Kimse bu kimseye dizge karışma devletin her kanunu kült kurallarına bağlayamaz. Bunu çabuk reddediyorum” diye konuştu.

İhlas Olgun Ajansı’na özel açıklamalarda kâin Başkan Bozkurt, “Şimdi hakeza bakıldığı zaman Cumhuriyet Halk Partisi Umumi Başkanının bu önerisi ve sunulan yasa teklifinin ego anayasayla tınlamalı olduğunu düşünmüyorum. Böyle tıpkı şeyin kanunuesasi haline getirilmesi haddinden fazla elan vahimdir. Zira anayasamız dahi zaten güvence altındadır. Böyle bire bir güvenceye ihtiyaç dahi namevcut. Nedeniyle bu insanların inançlarıyla oynamamak geçişsiz. Laik demokratik, sosyal ahbaplık devletini bilcümle kurallarıyla işletirsek kimsenin bulunmayan başını örttüm namevcut başını açtım diyerek bulut etmesine lüzumlu gayrimümkün” ifadelerini kullandı.

Share: