Kastamonu iktisat haberleri | Kastamonu’da tefrişatı tamamlanan pınar hizmete açıldı

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde Alay köyünde çalışmaları tamamlanan çeşme, planlı törenle vatandaşların hizmetine sunuldu. Törende konuşan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, 23 milyon TL tutarındaki arıtma tesisinin ihalesinin yapıldığını ve yüzme havucu içre münakasa çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde Bayram köyünde Devrekani Kaymakamlığının katkılarıyla tefrişatı tamamlanan çeşmenin açılışı yapıldı. Küşat programına Devrekani Kaymakamı Ahmet Ateşin, Devrekani Belediye Başkanı Açık Deniz Altıkulaç, siyasal parti temsilcileri, çalım amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar ortaklık gösterdi. Açım kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılara pilav ikramında bulunuldu.

Açılışta konuşan Devrekani Kaymakamı Ahmet Ateşin, hizmete açtıkları çeşmenin tefrişatının tamamlanmasına yardım sunan, projeyi sahiplenen başta karye muhtarları görünmek üzere, cümle köylülere teşekkür ederek, “Şenlik köyümüze alımlı çalımlı olsun” dedi.

Devrekani Tarıma Dair İhtisas (Besi) Tevhit Uran Bölgesi’nde envestisman çalışmaları devam fail proje üzerine bilgilendirmede bulunan Devrekani Belediye Reisi Açık Deniz Altıkulaç ise, “150 milyon liralık envestisman kadar tıpkı tesisimiz olacak ve ilçemizin gerçekten ekonomisinin gelişmesini sağlayan ve içtimai hayatın değişmesinde lokomotif görevini üstlenecek ayrımsız havza olacak. Bunun yanı sıra Devrekani kaymakamlık merkezimizde görüşmelerini yaptık içme suyu ile ilişkin problemlerimiz vardı. Envestisman büyüklüğü 23 milyon teklik mesabesinde olan tasfiye tesisimizin birlikte ihalesi yapıldı. İlçemize fazlasıyla tasfiye tesisimizi da kazandırmış olacağız. Bunun birlikte biliyorsunuz göreve geldiğimiz 3,5 sene içerisinde ülkemizin başına gelen tamlık olumsuzluklara rağmen yılmadan ve usanmadan Devrekani ilçemiz üzere yatırımları kazandırmak hesabına koşturmaya devam ettik” dedi.

Devrekani ilçesine yüzme havuzunun yapılması noktasında çalışmaların gece gündüz sürdürüldüğünü belirten Altıkulaç, “Yüzme havuzu ile ait çalışmalarımız devam ediyor, inşallah mail zamanda yüzme havuzu de ihaleye çıkacak. Bir yatırımı elan ilçemize kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Bunun birlikte Devrekani Belediyesi’nin vesile parkını de temas sabık zaman geliştirdiklerinden bahseden Başbuğ Altıkulaç, “Türk Belediyeler Birliği marifetiyle Devrekani Belediyesine hibe namına geçtiğimiz aylarda kar bıçaklı damperli kamyon kazandırdık. Arkası Sıra belediyemizin halis imkanlarıyla Çap Malzeme Ofisine 1 adet elan kar bıçaklı damperli kamyon siparişi geçmiştik. Şimdi da bu kamyonu konfirmasyon aldık. 1 sene içerisinde iki lime 25 titrem ve 330 beygirlik damperli kamyonu belediyemiz kurgu parkına kazandırmış oluyoruz. Bunun beraberinde serencam aylarda gerekseme haline mevrut cenaze nakil aracını birlikte konfirmasyon aldık ve ilçe halkımızın kullanımına sunduk. Kurgu filomuzu rastgele güzeşte çağ geliştirmeye devam ediyoruz. İmkanlar kadar önümüzdeki süreçte birlikte değişik araçları ilçemize sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı. – KASTAMONU

Share: