Kastamonu bilgi: DSİ, Bozkurt’ta kamulaştırılan arsalar için vatandaşları bilgilendirdi

Cesamet Akarsu İşleri 23. Mıntıka Müdürlüğü, dominant felaketini tüvana Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde, Ezine Çayı’nın ve yan bağlantı derelerinin genişletilmesi cihetiyle kamulaştırılan arsalar ve üzerindeki taşınmazlar amacıyla vatandaşları bilgilendirdi.

Mehabet Akarsu İşleri (DSİ) 23. Kesim Müdürlüğü, 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan baskın felaketinden sonra Ezine Çayı’nın ve taraf angajman derelerinin genişletilmesi sebebiyle kamulaştırılan arsalar ve üzerindeki yurt üzere brifing toplantısı yaptı. Bozkurt Kaymakamlığı derinti salonunda yapılan bilgilendirmede katılımcılara bilgiler veren DSİ. 23. Nahiye Müdürlüğü Yurt ve Devletleştirme Büro Müdürü Ömer Zayıf, kamulaştırma amacıyla belirlenen fiyatların tapu ve taşınmazlar kayıtlarından alınan veriler neticesinde yapıldığını söyledi.

Yapılan bilgilendirmeye göre, DSİ tarafın kamulaştırılan yer ve emlak amacıyla listeler Bozkurt Kaymakamlığı ve Bozkurt Belediyesi’nde askıya çıkacak. Kamulaştırma bedellerini kabul edenler ilk kendilerine gelen tebligattaki telefon numarasını arayarak randevu alıp 12, 19 ve 26 Ilk Teşrin tarihlerinde Bozkurt Kaymakamlığı binasında oluşturulacak kamulaştırma masasına müracaat yaparak kesim imzalayacak. Kamulaştırma bedelini akseptans etmeyenler üzere karar süreci, DSİ başlatılacak. Bozkurt dışında tevakkuf edenler ise telefonla randevu alarak bulundukları illerdeki DSİ Bölge Müdürlüklerinde antant imzalaya bilecek. Başvuruların 11 Ilk Teşrin Salı haset başlayacağı açıklandı. – KASTAMONU

Share: