Kars malumat… HDP Umumi Başkanı Sancar Kars’ta ilgi görmedi

HDP Umumi Başkanı Sancar Kars’ta ilgi görmedi

KARS Halkların Demokrat Partisi Umumi Başkanı Mithat Sancar, Kars’ta partisinin düzenlediği mitinge katıldı.

Beklediği ilgiyi görmeyen Sancar’ın, ‘Say ve Özgürlük İttifakı’ oluşturduk, diye, 6’lı masadan bahsetmemesi ise ilgi çekti. HDP Umumi Başkanı Mithat Sancar, partisinin düzenlendi mitinge karışmak için Kars’a geldi. HDP İl Başkanlığı önünde planlı mitingde konuşan Sancar, “Say ve Hürriyet İttifakını oluşturduk. ve şimdi bu ittifakı, büyütmek üzere icraat yürütüyoruz. Düzentileme ve Hürriyet İttifakı’nın önemi sunu ferah bilecek şehirlerden biri Kars’tır” dedi.

Bir Tane yolun enformasyon olduğunu ifade fail Mithat Sancar, “Tek kat barıştır, çözüm için bir tane el demokratik siyasettir, tek kez istişare ve diyalogdur. Biz bunu bu ülkeye muhakkak getirme sözü veriyoruz. ve bilcümle başka ihtilaf partilerine de huzurlarınızda çağrı yapıyoruz. Evet Kürt sorunuyla ilgilendiren sözler söylüyorlar. İyi iyice, kimi zaman daha üstelik fazlasını söylüyorlar. Ama ilavesi planlara gerekseme var. Bu ülkenin somut bir barış ve çözüm programına ihtiyacı var. Bu sorun çözülmedikçe dahi bu ülkede demokrasiyi üstelik, adaleti bile, özgürlüğü da bulamayız. El Erki ve eşitliğe giden yolun temelidir bunu da başaracağız. Bilcümle alay malay başaracağız. Güçlerimizi birleştirdikçe çözümü elan bile kuvvetli tıpkı şekilde ortaya koyacağız” diyerek konuştu.

“Beklediği ilgiyi görmedi”

HDP Genel Başkanı Mithat Sancar, Kars mitinginde beklenen ilgiyi görmedi. Tümen binası önünde toplanan tahminî 250 kişiye seslenen Sancar’ın 6’lı masayla ilişik seçme ne tıpkısı tekmil kurmaması ise dikkat çekti. Sancar, geceyi Kars’ta geçirecek. Yarın sabahleyin ise basın mensuplarıyla istimara toplantısı yapacak.

Share: