Kars haberleri… Başaltı Pehlivanı Itibar Susuz dünya ikincisi oldu

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü güreş takımı sporcusu Haysiyet Susuz, Acun Göçer Oyunları’nda başaltı boyunda acun ikincisi kendisine sim madalyanın sahibi oldu.

Türk milli takımıyla çıktığı güreşlerde 19 ülkeden 65 sportmen beyninde ikinci olan 25 yaşındaki muvaffakiyetli pehlivan Saygınlık Susuz, Döşemealtı’nın bile gururu oldu.

Acun Etnospor Konfederasyonu tarafından Bursa’nın İznik ilçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Acun Göçebe Oyunları’nda milli takım yerine güreşlere katılan Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçisi Itibar Susuz, başaltı kategorisinde şişman bire bir başarıya imza attı. 19 ülkeden 65 sporcunun katıldığı başaltı boyunda dünya ikincisi olan milli güreşçi, namına destek olan Döşemealtı Belediye Reisi Toygar Tüvana ve takımında vadi aldığı Başpehlivan Yüce Yavuz ve hocalarına teşekkürname etti.

Döşemealtı Belediye Reisi Toygar Genç, Başpehlivan Mürtefi Gürbüz’ün ekibinde meydan alan Değer Susuz’u 1 kamer evvel aktarma ederek renklerine bağladıklarını söyledi. Başbuğ Canlı, “Öz Saygı Susuz Pehlivanımız Başaltı boyunda şişman aynı sükse kazandı. Milli bando formasıyla çıktığı müsabakalarda Acun ikincisi namına hem ülkemizi hem ilçemizi şişman tıpkı sevince boğdu. Daha iri başarılar yolda” diye niteleyerek konuştu. – ANTALYA

Share: