Kars evcil haberleri: Kars’ta polisten bilgilendirme toplantısı

Kars İl Emniyet Müdürlüğü yoluyla “2022-2023 Eğitim Bilimi Tedris Yılında Okullar ve Çevresinde Alınan Güvenlik Tedbirleri, Ferdî Düzenlilik, Suçtan Sığınma Yöntemleri, Siber Düzenlilik ve Maden-Uyaran Husus” konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı, İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya İl Itimat Müdürü Güç Sağdıç, İl Milli Terbiye Müdürü Aydın Acay, meslek müdürleri, ekol delil öğretmenleri, meslek familya birliği üyeleri, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda polis ekipleri katılımcıları “2022-2023 Eğitim Bilimi Tedris Yılında Okullar ve Çevresinde Alınan Düzenlilik Tedbirleri, Şahsi Güvenlik, Suçtan Korunma Yöntemleri, Siber Asayiş ve Eroin/Münebbih Yön” konularında bilgilendirdi.

Toplantının açılış konuşmasını eden İl Güven Müdürü Müşkül Sağdıç, “Öğrenci velileri, öğrenciler ile birebir ilgilenmesi gerekiyor. Çocuklarda davranışsal yahut fiziksel adına ayrım görülmesi halinde inanma ile irtibata geçilerek hikmet verilmesi gerekmektedir. Ayrıca bizim çalışmalarımızda öğrencilere ve velilere esrar-uyarıcı maddeler konularında bilgilendirmeler de kesintisiz sürüyor” dedi.

Sağdıç, “Kars’taki geçim ortamının devam etmesi üzere cürüm ve suçlularla var gücümüzle çalışmaya bilcümle birimlerle birlikte devam ediyoruz. Kars’ta huzurun devam etmesindeki yer nazik başarı vatandaşlarımız eliyle yapılan ihbarlardır. Sonuca müteveccih hisse senedi ve işlemlerin yapılmasına devam ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından güruh sunumlarla devam etti. Derinti yapılan sunumların ardından sona erdi. – KARS

Share: