Kars bilgi! Kars’ta dağıttıkları oyuncaklarla çocukları sevindiriyorlar

Kars’ta aynı grup fahri, başlattıkları ‘ayrımsız oyuncak bile sen ver’ kampanyasıyla 4 yıldır çocukların yüzünü güldürüyor. Husus başlık, karye karye dolaşan ekip, ilkin topladıkları oyuncakları çocuklara veriyor.

Kars’ta 4 yıldır toplumsal medya üzerinden topladıkları oyuncakları köylerde hayat dolu çocuklara dağıtan takım, bu sefer Kur’an Kursu öğrencilerini sevindirdi.

Grup, ‘Tıpkı oyuncak bile sen ver’ kampanyasında, “Çocuk gülerse acun güler, oyuncaksız karye çocuğu kalmasın” sloganıyla içtimai medya üzerinden yürüttükleri çalışmalarda, form ve ilçelere mecbur köylere her an çocuklara oyuncak dağıtıyor. Il izniyle bu yol Merkeze tutkun Gelirli köyüne revan fahri çoluk çocuk, yanlarındaki oyuncakları, karye imamının desteğiyle Kur’an kursu öğrencilerine dağıtarak sevinçlerine ortak oldu.

Gelirli köyü İmamı İsmail Cıda, “‘Tıpkısı oyuncak birlikte sen ver’ sayfasının haddinden fazla mümasil takipçisiyim ve beş altı programa beraber katıldım. Bu programları muktedir olmak amacıyla fahri seyirci ve takipçilerin desteğine ihtiyaç var. “Tıpkısı yavru gülerse dünya güler” tığ bu amaçla yola çıktık, inşallah sizlerin desteğiyle birçok çocuğa erişmiş olacağız. Şu gördüğünüz çocuklar benim öğrencilerim, sizin verdiğiniz desteklerle bugün mutlu oldular. Ne mutlu sizlere, rabbim henüz birçok hizmetlerde bulunmayı bizlere şans eylesin” dedi

Oyuncak kayran Kur’an kursu öğrencilerinden Evin Berfin Alp ise “Oyuncak aldım çok bahtiyar oldum, teşekkürname ediyorum. Haddinden Fazla bol hissediyorum ve çok mutluyum” diye niteleyerek konuştu.

Köyüne oyuncak getirildiği için çokça mutlu olduğunu rapor fail Muhammet Sait Dağlar, ‘Bir oyuncak da sen ver’ kampanyası ekibine teşekkürname etti. – KARS

Share: