Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi familya sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi aracılığıyla planlı Yetenek Rastgele Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine müteveccih gerçekleştirilen tedarik toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Yıldız Küçük Asya Bölgesinde düzenlenecek etabına yeniden Atatürk Üniversitesi ev sahipliği yapacak. 6 nahiye üniversitesinin birlikte hissedar namına katılacağı etkinlik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın koordinatörlüğünde, eskimemiş dönemde fuarlara ev sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Başbuğ Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Yerine Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Kabiliyet Rastgele Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının önümüzdeki sene dördüncüsünün düzenleneceğini tamlayan Başkan Atay, şunları kaydetti: “Konsensüs içre, 2023 yılında küçük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin akla yatkın gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki amme kurumları ve onlara tutkun ilgili kuruluşlar, savunma uran ve Türkiye’nin özel sektörünü temsil fail şişman şirketlerimiz özellikle girmek için yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Kabiliyet ihtiyacını karşılamaya müteveccih organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların erbap oldukları araçlar ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi ika üzerine uzmanlık geliştirdiler. Kabiliyet kapısı ve birinci sınıfta verilen kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına büyük yardım sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun eski yıllardan elan erdemli katılımlı aynı organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te bölgesel kariyer fuarlarına öğrenci katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi yerine hep süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin son 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına birlikte antrparantez değinen Başkan Atay, hem firma hem üstelik delege noktasında Şark Anadolu Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı nezdinde başta Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Merkezi koyulmak için emeği güzeşte umum darülfünun ailesine teşekkür etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Baştan Karı Sahipliği Yapmaktan Mutluluk Duyacağız”

Gelecek yıl düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ait değerlendirmede kâin Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından gür tıpkısı etki oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz özlük mesleklerine ya birlikte demet duyduklarına alanlara ilişik parçalanmamış detaylarla özel şirketler ve ululuk kurumlarıyla aynı araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin hisse senedi ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına müteveccih girişimlerde bulunabildikleri fuar, yalnız öğrencilerin kariyerine değil, murahhas firmaların ati projeksiyonlarına de balaban katkı sağlıyor. Yüzlerce sergilik ve projenin sunulduğu fuarda ayrıca siyasal, bilgi şöleni, konuşma, dostça ve yetişek programları, işlik çalışmaları ile kariyer ve aksiyon dünyasına müteveccih bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine yetişkin bir etkinliğe 2023 yılında üstelik familya sahipliği yapmaktan balaban bir sevinme duyacağız. Üniversitemiz ile birlikte Veca İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Sebep, Erzurum Maharet, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile hissedar olarak 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize kıvrak olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Yetenek Seçme Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i ev sahibi 130’a yakın üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: