Karesi’de Naipli ve Kocaavşar’a beton sefer

Karesi Belediyesi misil çalışmalarına ara vermeden bitmeme ediyor. Naipli ve Kocaavşar’a asfalt yola bakarak elan soylu erki ve henüz birinci sınıf olan beton öğün çalışması yapılarak tamamlandı.

Karesi Belediyesi’nin mahallelerde yol, asfalt metres ve parke taşı mefruşat çalışmaları hızlandı. Uray ekipleri, lazım kırsaldaki gerekse site merkezindeki yolların muasırlaşma çalışmalarını aceleten bitmeme ettiriyor. İlçedeki vatandaşların elan abat ve dimdik şartlarda yaşamlarını bitmeme ettirebilmeleri için geceli gündüzlü çalışma harcayan ekipler Naipli ve Kocaavşar Mahalleleri’nde asfalt yola bakarak elan iktisadi ve elan kaliteli olan beton öğün çalışması yaparak tamamladı.

Başbuğ Orkan yolları inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun destekleriyle Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Eş Güdüm Başkanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yapılan icraat ile Edremit el ayrımından Naipli Mahallesi’ne büyüklüğünde 2,7 km, Kocaavşar Mahallesi’ne büyüklüğünde olan 4,7 km ve 7 metre kadar beton misil tamamlanarak hizmete girdi. Nöbet çalışmalarını inceleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Yolumuzun beton istila kısmı Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Eş Güdüm Başkanlığı vasıtasıyla, yatay ve düşey gidiş geliş işaretlemeleri ise Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz eliyle yapıldı. Beton yollar, asfalt yollara göre daha nitelikli ve ince ömürlü olurken, ilçemizdeki önce örnekleri ise hizmete girmiş oldu. Bizlere destekleri amacıyla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Sayın Valimiz Hasan Şıldak ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a teşekkürname ediyoruz. Bulunan yolları ve rustik mahallelerimiz sokak yollarını yenileyerek ulaşımı elan konforlu ayla getireceğiz. Program dahilinde bilcümle mahallelerimizde değişim, transformasyon çalışmaları derakap sürecek. Amacımız, Karesi sakinlerine uygun bir kaza hazırlayarak, vatandaşlarımızın henüz mutlu ve henüz huzurlu tıpkısı şekilde değme tip konforu hizmetlerine sunmaktır” dedi.

Komutan Orkan’a tetkik çalışmalarında Komutan Yardımcıları Muhiddin Diker, Hedef Türkmen ve Şaban Akkol haremlik etti. – BALIKESİR

Share: