Karanlıkdere Kanyonu, natürel güzelliğiyle dağcıların rotasında

Erzurum’un Şenkaya ilçesi sınırındaki katıksız güzelliğe ehil Karanlıkdere Kanyonu, dağcıların reviş ve tırmanış rotaları beyninde bulunuyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun (TDF) Kars ve Ardahan’daki üyelerinden oluşan 10 kişilik kadro, yoğun ve tafsilatlı vadiler, mağaralar ve kayalıkların bulunduğu vadide doğa yürüyüşü yaptı.

Sonbahar renklerine bürünen vadide doğayla bağırsak içe domuzuna ara geçiren dağcılar, etkinliği 10 kilometre yürüyüşle tamamladı.

Federasyonun Ardahan Temsilcisi Muhammed Sebep, AA muhabirine, Karanlıkdere Kanyonu’nun sunturlu doğasını yakından yutmak üzere etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Kanyonun eke bir seyahat yeri olduğunu, bu nedenle başkalarının bile bölgeyi görmesini istediklerini tabir eden Yıldırım, “Amacımız bu ve ayrımsız yerleri keşfederek bölgemizin tanıtımını çıkarmak. Buraya daha fazla vatandaşın gelmesini ve bu misilsiz saf güzellikleri kendilerinin bile yaşamasını istiyoruz. Bu temennilerle Karanlıkdere Kanyonu’na cümle vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

Share: