Karamollaoğlu’ndan hükümete çokça kaba sözler: Aktöresel ve manevi referansları siyasal istismar vesilesi yaparak değerlerimizi ucuzlattınız!

Bahtiyarlık Partisi Umumi Başkanı Anne Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında hükümetin Tarım Güven marketlerindeki ürünlerde yaptığı indirimi daraç bulduğubu belirterek aksülamel gösterdi.

“ERDOĞAN BILDIRME SEVDİĞİ ŞEYİ YAPIYOR KRİZE HAL BULMAYA ÇALIŞIYOR”

Karamollaoğlu, Cumhur Reisi Erdoğan’a “ekonomik akse” üzerinden anif sözlerle yüklendi. İşte Karamollaoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Değme yolu denemesine karşın maltalık pahalılığını benzeri cins dizginlemeyi başaramayan Sayın Erdoğan, sunu sevdiği şeyi yaparak krize çözüm bulmaya çalışıyor. ‘Talimat vererek’ ekonomiyi dizayn edeceğini, düze çıkaracağını düşünüyor; bu olanaklı değil! Talih genelinde vakit kaybetmeden 1400’e yakın şubesi olan ayrımsız kurumda yapılacak birkaç liralık indirimlerle avlu pahalılığını çözmeye çalışmak tür değildir. ‘Kooperatifler fayda gayeli değildir. Fiyatları düşürün’ diyen Cumhurbaşkanı, bu zarardan doğan bedeli yine vatandaşın ödeyeceğini bilmiyorsa; vay halimize!

“MARKET FİYATLARI TALİMATLA DEĞİL AKILCI POLİTİKALARLA DÜŞER”

Kusura bakmayın ama siz bu kafayla gelişigüzel şeyi ucuzlatır, ayrımsız tek fiyatları ucuzlatamazsınız! Harbiden TBMM’yi by-pass ederek demokrasiyi ucuzlattınız! Nahak Yere ve hukuksuz kararnamelerle adaleti ucuzlattınız! Kavisli politikalarla bu ülkenin milli varlıklarını, stratejik kuruluşlarını, parasının değerini ucuzlattınız! Ama sunma önemlisi maalesef, ahlaki ve manevi referansları siyasi sömürme vesilesi yaparak değerlerimizi ucuzlattınız! Fakat marketteki fiyatları ucuzlatamıyorsunuz; zira zihniyetiniz falsolu! Market fiyatları talimatla değil önemli ve usçu politikalarla düşer.

“BU İKTİDAR, PARADAN DÜNYALIK KAZANAN BİR APAZ BAHTIYAR AZINLIĞIN İKTİDARIDIR”

Antrparantez bankacılık sektörü Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde; sonuç ayrımsız yılda olduğu kadar bahtiyar, ongun ve kazançlı olmamıştır. Mahsus “Ürem lobisi” görevini bütün yerine gerçekten hesabına getirmiş! Bankacılık sektörünün şeş mahiye dönemdeki kesin kârı 219 milyar liraya ulaştı. Çabucak altı aylık kârdan bahsediyoruz. Tıpkısı geçmiş yıla göre ise yaklaşık 5,5 katlık aynı artım saraka konusudur. Sürekli getiri lobisini eleştirenler, bankalar ‘tarihi yarar rekoru’ kırarken on paralık konuşmuyorlar. Sebep? Zira, vezneci kârlarını bu düzeylere haiz politikaları bile isteye uygulamaya koyan bu iktidarın kendisidir. İşte bu iktidarın özeti budur: Bu iktidar, milyonlarca çiftçinin, üreticinin, esnafın, emeklinin değil; paradan servet kazanan bir avuç mutlu azınlığın iktidarıdır.”

Share: