Karamollaoğlu kongre konuşmasına sosyalist şairin şiirini okuyarak başladı

Kut Partisi 8. Niteliksiz Büyük Kongresi, Ankara Hacı Kortej Iye Üniversitesi Kurultay ve Kültür Merkezi’nde toplandı. Kongrede mütekellim Genel Başbuğ Karamollaoğlu, adaletin açığı kapatılmadan cari, bütçe ve aut tecim açığının kapatılmasının cins olmadığını söyledi. Türkiye’de milyonlarca işsizin bulunduğunu ve yoksulluğun gelişigüzel sabık gün derinleştiğini anlatım fail Karamollaoğlu, “İsraf almış başını gitmiş. Artık ‘İhalelerde usulsüzlük yapılıyor’ diyemiyoruz, adeta yolsuzluk fora etmek üzere ihaleler yapılıyor.” diyerek konuştu.

OKUDUĞU ŞİİR DİKKAT ÇEKTİ

Karamollaoğlu’nun konuşmasına sosyalist ozan Adnan Yücel’in şiiriyle başlaması ise dikkat çekti. Yücel’in “Yeryüzü Çok Yüzü Oluncaya Dek” şiirinden dizeler okuyarak konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, “Tıpkı inancın yüceliğinde buldum seni. Tıpkısı kavganın güzelliğinde sevdim. Bin kat budadılar körpe dallarımızı. Bin kez kırdılar. Gine çiçekteyiz aha yine meyvedeyiz. Bin kat korkuya boğdular zamanı. Bin kez ölümlediler. Gene doğumdayız işte, yeniden sevinçteyiz. Bitmedi henüz sürüyor o kavga. Ve sürecek yeryüzü aşkın yüzü oluncaya çatışma!” dedi.

“BU DEVİR ARTIK KAPANMIŞTIR”

Ülkenin seçme ferdinin ortak problemlerine çözüm elde etmek hesabına yola çıktıklarını ve bire bir masa etrafında bir araya geldiklerini tamlayan Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Bu masa, kaybedilecek seçimin ardından yaşanacak ayrımsız 5 yılın daha ülkemize ve insanımıza neye dünyalık olacağını gayet bereketli bilenlerin kurduğu ayrımsız masadır. Birileri matlup fabrikalarında sonsuz bakir düşmanlar, hainler, teröristler icat edip toplumu birbirine kırdırmak istiyor. Fakat kaybeden hep Türkiye oluyor, kazananlar ise tamamen bir apaz zadegan. Bilinsin kim bu ahit kapanmıştır artık. 85 milyonun kazanacağı bir dönemi başlatıyoruz. Allah’ın izniyle bu masa, Türkiye’nin 13. cumhurbaşkanını belirleyecek, parlamento aritmetiğinde bile çoğunluğu elde ederek, ülkemizin problemlerine aceleci ve mihman analizör üretecektir.”

İktidar olmaları halinde hayata geçirecekleri politikaları ve hedefleri da anlatan Karamollaoğlu, “Bugünkü iş çarpıktır, bugünkü uyum bozuktur. Tığ bu çöp tenekesi düzeni, bu şaz zihniyeti tahavvül etmek amacıyla savaş ediyoruz. İşte zaman ‘Bismillah’ diye niteleyerek önümüzdeki seçimlerin startını veriyoruz. Bu seçimde milletimizle halk ele, canevi yüreğe verecek, bu berbat düzeni, bu rüşvetçi vurgun düzenini değiştireceğiz.” ifadesini kullandı.

TEK ADAY

“Kararlıyız Milletin İktidarında Kut Var” sloganıyla düzenlenen kongrenin Divan Başkanlığına, Genel Komutan Yardımcısı Bülent Kaya seçildi. Karamollaoğlu’nun yegâne aday olduğu kongrede, 1200 delegenin fikir kullanması bekleniyor. Kongrenin yapıldığı salonun girişine bozuk başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ve Genel Başbuğ Karamollaoğlu’nun fotoğrafının bulunduğu dev poster, mağaza içine ise “Saatlerinizi iktidara ayarlayın” yazılmış pankart asıldı. Kongreye, Kut Partisi Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan ve elan sonraları adaylık yarışından çekilen Mete Gündoğan ile sakat TBMM Başkanı Bülent Arınç, Iktisadi ve Toplumsal Tetkikat Merkezi Umumi Başkanı Recai Kutan, çarkıt Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri da katıldı.

Share: