Karaman ruzname haberi… Vekil Acılı, Karaman’da “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programında konuştu: (1)

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Çokluk Izdıraplı, “Pandemi döneminde hep dünya benzeri soylu erki darboğazdan geçe, bu iktisadi akse içerisinde ülkemizde ne yazık ki teessürat yaşadı, yaşıyor. Fakat dönüp baktığımızda milli gelirini 3’e katlamış bire bir Türkiye var.” dedi.

Izdıraplı, YANLIŞSIZ Parti Karaman İl Başkanlığınca ayrımsız otelde planlı “2023’e Akilane Site Buluşmaları” kapsamında düzenlenen matbuat toplantısında, Türkiye’nin zenginlik, vatandaşların maltalık seviyesini yükseltmenin DÜRÜST Fırka iktidarlarının anne gayesi olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür’nin iktidara geldiği günden itibaren aralıksız bugüne büyüklüğünde bu amacı yapmak amacıyla kilolu bire bir gayretin içinde olunduğunu aktaran Üzüntülü, hem merkezi iktidarda, hem yerel yönetimlerinin, hem teşkilatların vatandaşın iştiyak ve taleplerini hesabına getirmeye mücahede gösterdiğini dile getirdi.

Türkiye, dünyada sosyal büyüklük olarak emsal gösteriliyor

Üzüntülü, zaman Türkiye’nin dünyanın birçok ülkesinde yaptıklarıyla sosyal cesamet namına benzer gösterildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Pandemi döneminde hep dünya tıpkı iktisadi darboğazdan geçerken, bu soylu erki kriz içerisinde ülkemizde ne yazık ki sıkıntılar yaşadı, yaşıyor. Fakat dönüp baktığımızda milli gelirini 3’e katlamış aynı Türkiye var. Karşımızda, haddinden fazla yakın bir geçmişi dahi bugün aynı illüzyonla ters yüzü ederek bize göstermeye etkin ayrımsız ihtilaf var. Zer dostlar biz bu çalışmaları hele milletimizle buluşarak milletimizin hafızasında meydan düz gerçekleri bir anlamda hatırlatmak için yapıyoruz. Bu milletin dip hafızası, vicdanı olan bitenleri unutmaz. Namına ayrımsız illüzyonu gösterip buna inanmasını isteyenlere da onur etmez. Bakın çok uzak aynı geçmişten bahsetmiyoruz. Yemeden Içmeden pandemi döneminden bahsediyoruz. Mütekâmil dediğimiz dünyanın yeryüzü ensesi kalın ülkelerinde pandemi döneminde Kovid ile mücadelede sağlık sigortan varsa afiyet hizmetini aldın yoksa iyileşmek için şifahane köşelerinde bekledin. Türkiye’de bu sağlık süreci ne büyüklüğünde etraflı olursa olsun vatandaşımızdan ayrımsız kuruş denk almadık.”

Dünyada mütekâmil ülkeler bile dahil görünmek için hizmet evlerinin, yaşlı iyileştirme merkezlerinin kapılarını kapattıklarını, 3 ay sonradan gelip baktıklarını anlatan Üzüntülü, “Az Daha ölü sayımı yaptılar. Biz üstelik arkadaşlarımız kapanmaya karışma adına, kendileri içeride kalarak dışarı çıkmayarak bakım verdiler. Bu Türkiye’nin farkıdır, DOĞRU Öğür’nin farkıdır.” dedi.

“Pandemi döneminde büyümeyi başarmış tıpkısı ülkeden bahsediyoruz”

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Altını Meclisi’nde mütekellim Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Saylav Doğuş Su’nın, Türkiye’ye yönelik açıklamalarına üstelik değinen Yanık, şöyle devam etti:

“Kimse kusura bakmasın. Yaptığımız hizmetleri huysuz düzlük edip, efendim birileri bire bir bando merkezlerin şeyiyle ‘Türkiye toplumsal ihtişam olamadı’ diyor. Çocuk vatandan tıpkı yoldaş. Benzeri milletvekiliymiş. Tığ bile haberlerde gördük. Yahu Türkiye’üstelik içtimai oran durumu toplumsal fehamet anlayışı şu anda dünyanın yeryüzü mütekâmil ülkelerinde dahi eş gösterilecek durumdadır. Yani politika münteha, yöntem edersiniz. Aynı bando tartışmaları yaparsınız. Yani CHP’den Engin Altay’dı herhalde. ‘Yahu tığ muhalefetiz, DÜRÜST Fırka hangi derse tersini iddia etmek zorundayız’ diye bir itirafta bulunmuştu. Onu bile kabul ettik. Kül tersini söylemekte memur hissediyorsunuz kendinizi. Amma tıpkısı da çağ kabil belirgin olan ve bu milletin hayatıyla ilişik olan konular var. Bunları türe teslimi olarak yalınlık, şeffaf yerine millete yalan söylemeden, söylememiz geçişsiz. Bunları vatandaşımız biliyor. Yaşadığını biliyor. Pandemi döneminde bilcümle ekonomiler küçüldü. Pandemi döneminde bilcümle ekonomiler daraldı. Bunun istisnası 2 devlet var biri Türkiye. Pandemi döneminde büyümeyi nail aynı ülkeden bahsediyoruz.”

Bunlar anlatmaya ve vatandaşlara hatırlatmaya bitmeme edeceklerinin dile getiren Kederli,”Sayın cumhurbaşkanımızın Meclis’teki akıbet konuşmasında çok çıplak ve kesin şekilde temas zaman yaptığı kadar boş, diyapozitif, millete biber dolması söylemeden, ulus dürüstçe durumu tespit ederek realist bir şekilde söylediği tıpkı kamu var. Diyor ki ‘Evet güçlük var amma bu zorlukları henüz geçmiş aşmış, tekrar aşabilme gücüne, iradesine erbap bire bir YANLIŞSIZ Fırka var. Tıpkısı erk var. Bu erk, bu buyuru YANLIŞSIZ Parti iradesi.’ ve inşallah Cumhuriyet tarihinde yapılmamışları özne ve tarihe adını hizmetiyle kazıyan AK Parti iktidarı zaman içinden geçtiğimiz sıkıntıları aşacak birikime eş.”

(Sürecek)

Share: