Karagül’deki rolüyle hafızalara kazınan aktör Emre Tetikel, hayatının dönüm noktasını anlattı

Aşağılık Kadınlar, Karagül, Adını Sen Haliç, Üst Sokaklar ve Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı kabil bir nice kalburüstü projede cila alan Emre Tetikel, Haberler.com’un YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Eğitiminden bahseden aktör, hayatının dönüm noktasından ve kariyerinden bahsetti.

“HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI SELÇUK ULUERGÜVEN’DİR”

Kariyeriyle ilişkin mütekellim aktör, ” Tekirdağ’de doğdum büyüdüm. Liseye büyüklüğünde dahi orada okudum. Benim zamanımda Sunturlu Sanatlar Lisesi yoktu. Tiyatro bölümüne giderek yetişek almak isterdim. Şu an ki nesil çok şanslı. Eğitimim üzere da İstanbul’a gelerek İşletme ve Köpoğluluk bölümünü bitirdim. Hayatımın dönüm noktası Selçuk Uluergüven’le hizmet etmek oldu. Cenabıhak yağmur eylesin, nurlar içinde yatsın. Uluergüven ile gelişigüzel tiyatroda yetiştim. Bu işi tiyatrodaki hocalarımdan öğrendim” dedi.

“HANGI KADAR İYİLİK YAPARSAN AVLU BIRLIKTE SANA ONU VERİYOR”

Hayattaki önceliklerine değinen Tetikel, “Öğrendiklerimizi bile yetişek verdiğimiz yerde öğrencilerimize anlatmaya çalışıyoruz. Benim maltalik mottom; gani aynı âdem olmadığını takdirde dünyanın sunma varlıklı insanı olsanız ne evet? Çocuklara da iyi tıpkısı kayırıcı olmayı öğretiyoruz. Hayatta ne kadar sağlık yaparsan maltalik sana onu veriyor.”

“BENİM HAYATIMDA BİLİM VE HANEK VAR”

Emre Tetikel, Melis Yaşar’ın “İnançlı biri misiniz?” sorusu üzerine üstelik sözlerine şöyle bitmeme etti: “Benim hayatımda olgun ve musahabe var. Bana önderlik fail şeyler bunlar olduğu üzere hayatıma eksantrik aynı molekül sokmuyorum. Benzeri yaratıcının olduğunu düşünüyorum amma onun dışındakilerin bire bir hikayeden ibaret olduğunu düşünüyorum.”

Share: