Karabük’ten bodur gücük

Karabük’te, 112 Acil Çağrı Merkezi İl Eş Güdüm toplantısı Ilbay Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Güvenlik ve Evgin Vaziyetler Eş Güdüm Merkezi (GAMER) toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Gürel, Karabük Uray Komutan Yardımcısı Seher Berker, İl Kurnaz Komutanı Acayip Sim, İl Inanma Müdürü Bedel Yırtar ile ilgilendiren kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Vatandaşların 112 ivedi çağrı numarasını abes çağrılarla meşgul etmemelerini gerektiğini tamlayan Gürel, “Telafisi türlü sıfır ayrımsız işin sorumluluğunu haiz ve fariza bilinciyle müstacel arkalama hizmeti veren 112 Ivedili Çağrı Merkezi personelinin bu soy aramalarla yıpratılması; aksiyon verimini düşürmekte, zaman ve kaynak israfına etken olmaktadır. Vatandaşlarımızdan bu konuya henüz duygun yaklaşmalarını, 112 Acil Çağrı Merkezini boş aramalarla çalışır etmemelerini özellikle istiyoruz.” dedi.

Vali Gürel, Hubbi Kadın Kız Mektepli Yurdunu musahabe etti

Vali Fuat Gürel, Hubbi Karı Kız Mektepli Yurdunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor yer Müdürü Ateşli Yiğitlik ve İl Milli Yetişek Müdürü Nevzat Deniz Kazı ile 3 Ekim’de öğrencilere tahaffuz hizmeti verecek yurtta devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Ilbay Gürel, mektepli odaları ve içtimai tesisleri gezerek çalışmalar karşı bilgiler aldı.

Ilbay Gürel’den AFAD Başkanı Sezer’e musahabe

Vali Fuat Gürel, Afet ve Evgin Uzanım Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer’i müzakere ederek Karabük’te yaşanan afetler sonrası yapılan gelişim ve işlemler ile ilgili düşünce alışverişinde bulundu.

Share: