Kahreden Selen! Hayatını Kaybetti…

Adlı aktör ve hanende Olivia Newton John’dan keskin bilgi geldi. 73 yaşındaki John’un bicik kanseri cihetiyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

ÇİFTLİĞİNDE VEFAT ETTİ

“Grease”deki rolüyle tanınan Grammy ödüllü Olivia Newton John, Cenup Kaliforniya’daki çiftliğinde hayata gözlerini yumdu.

ACI HABERİ DUYURDULAR

Acı haberi John’un yakınları, oyuncunun toplumsal medya hesabından duyurdu. Yapılan açıklamada, “Ailesi ve arkadaşları yanındayken erinçli bire bir şekilde irtihal etti. Herkesin bu çok zor zamanda ailenin mahremiyetine imtina etmek duymasını temenni ediyoruz.” ifadelerine kayran verildi.

OLIVIA NEWTON JOHN KİMDİR?

Olivia Newton-John (26 Eylül 1948, Cambridge – 8 Ağustos 2022, Cenup Kaliforniya), İngiltere tevellütlü Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı ve aktör. Altın Dünya ödülüne aday olmuştur. Kudretli vokali ünlenmesini sağlamıştır.

Sanatçı, 1974 Eurovision Haz Yarışması’nda bile Mürekkep Krallık’ı desise etmiş ve dördüncü olmuştu.

Olivia Newton John, kariyerindeki arz nazik başarısını ise John Travolta ile birlikte azamet aldığı müzikal “Grease”in film uyarlamasıyla elde etmişti.

“Grease”mağara popülaritesi, 1978’deki ilk gösteriminden bu yana özel gösterimlerle devam ediyor.

1992’deki ayrımsız turne öncesi meme başı kanseri teşhisi konan Newton John, hastalığı atlatmasının arkası sıra meme başı kanseri ile savaş savunucusu olmuştu. Adlı anatomi, Avustralya’nın Melbourne kentinde zat adını taşıyan sağlık merkezi kurmuştu.

Olivia Newton John’a 2013 yılında yine meme kanseri teşhisi konmuş ve hastalığı bire bir kat henüz yenmişti.

2018’de filmin 40. yıl dönümüne hususi gösterimi amacıyla Travolta ile yeniden aynı araya gelmişti.

Share: