Kadın Dışişleri Bakanları, İran protestolarını ahbaplık etmek için çevrimiçi toplanıyor

Dünya genelindeki avrat dışişleri bakanları, Kanada aile sahipliğinde bugün İran protestolarını ahbaplık etmek üzere çevrimiçi toplantıya katılacak.

Kanada Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Dışişleri Bakanı Melanie Joly, İran’dahi rejime alın planlı kitlesel ayaklanmalar ve bitmeme fail protestoların ortasında, İran mirasını kadınlardan işitmek ve karı ile adam haklarının vahim durumunu ahbaplık etmek üzere 20 Ilk Teşrin 2022’de avrat dışişleri bakanlarının sanal bire bir toplantısına familya sahipliği yapacağını duyurdu” denildi.

42 KİŞİ VE 12 KURULUŞA YAPTIRIMDünya genelinde önde gelen avrat diplomatların, toplantıda, İran halkına toplu destekleri açık artırma yollarını görüşeceği ifade edilerek 3 Ilk Teşrin 2022’den bu yana Kanada’nın, Özel Hesaplı Önlemler (İran) Düzenlemeleri kapsamında 42 gönül ve 12 kuruluşa yaptırım uyguladığı vurgulandı. Kanada toplamda rejimin güvenliği, istihbaratı ve konuşu aygıtı dahil kalkmak amacıyla 83 İranlı can ve 173 İranlı kuruluşa müeyyide uyguladı.Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joy konuyla ilgilendiren “Bu hafta, meslektaşlarım ve ben açık benzeri idea çatlamak amacıyla ayrımsız araya geleceğiz: İran rejimi, hele kadınlara yönelik imansız saldırılar de dahil tevessül etmek için İran halkına yönelik seçkin çeşit takat ve zulme akıbet vermelidir. Kanada, koca hakları üzere savaşçı anneleri, kız kardeşleri, eşleri ve kızları üzere ayakta duran cesur İranlıların yanında olmaya devam edecektir. Kadın hakları koca haklarıdır” açıklamasını yapmıştı.

Share: