Kader Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi yıpranmamış sezona amade

Sivas’taki Talih Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde yıpranmamış sezon hazırlıkları tamamlandı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, şehrin hars ve turizmine büyük ulama sağlayıcı ski merkezi, seçme yıl olduğu kadar bu yıl üstelik misafirlerini ağırlamaya bitmeme edecek.

Vali Yılmayan Şimşek, Felek Dağı Şita Sporları ve Turizm Merkezi’ni müzakere ederek, tesisin mevcut durumu ve planlamaları üzerine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kıymetiharbiye Tutkun ve Buruciye AŞ Umumi Müdürü Mustafa Altun’dan vukuf aldı.

Merkezin kullanılmamış sezona hazır olduğunu belirten Parıltı, “Alakart aşçı, eğreti karlama enfrastrüktür kuvvetlendirilmesi, ski malzemelerinin tedbir edileceği mağaza ile pistlerin teşmil ve temdit çalışmaları yapıldı. Kayak merkezimizin eksiklikleri tamamlandı.” ifadelerini kullandı.

Parıltı, merkezin bu sene kar voleyboluna familya sahipliği yapacağını bildirerek, şunları kaydetti:

” Türkiye’nin yıldızı yıpranmamış sezona hazır. İnşallah bu sene daha gani benzeri zaman bekliyoruz. Geçtiğimiz sene 400 bin ziyaretçimiz vardı, bu yıl bu rakamı henüz da artırmayı hedefliyoruz. Tanıtıma yönelik icraat kapsamında ise ulusal ve arsıulusal alanda kar voleybolu etkinliğine aile sahipliği yapacağız. Tesiste okkalı şekilde müteharrik personele de gayretlerinden âlem teşekkürname ediyorum.”

Share: