İzmit’te Tepeköy Çınar Bala Evi’nin Temeli Atıldı

İzmit Belediyesi’nin üçüncü kreşi olması planlanan Tepeköy Çınar Çocuk Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Başkan Fatma Kaplan Özgürlük’in intihap vaatleri arasında mevcut Çınar Çocuk Evi’nin üçüncüsü, Tepeköy Mahallesi Özbek Sokak’ta birey geçiriliyor. İhale süreci tamamlanan ve yer teslimi yapılan alanda kazı çalışmaları bire bir süre ilk başlamıştı. Bin 125 metrekarelik alanda yapımına başlanan Yavru Evi, kestirmece 350 metrekarelik alanda bir tane kat kendisine projelendirildi. Bu projeyle; etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanlarının birlikte bostan peyzajıyla üstelik çocukların tabiat ile iç içe olması planlanıyor. Kreşin haziran ayında tamamlanması bekleniyor.

Esas atma törenine; İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İYİ Tümen İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İl Başbuğ Vekili Mehmet Demirtaş, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Öğür İzmit İlçe Başkanı Pelin Otu Coştur Çımbar, CHP Büyükşehir Şehremaneti Meclisi Takım Başbuğ Vekili Açık Deniz Taşdemir,  İzmit Belediyesi CHP Sedir Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Şehir Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, geçmiş zaman Baro başkanlarından Sertif Semavi,Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz, Sultaniye Mahalle Muhtarı Fikri Talih, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Bati Ersoy, Ayazma Mahalle Muhtarı Fırat Çiçek, Malta Muhtar Bekir Boz, Mersincik Muhtar Kükremek Uluç, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörleri Toygar Oruç, Ali Çımbar ve yurttaşlar katıldı.

Başkan Özgürlük törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“KENTİMİZİN AYRAÇ DEĞERİNİ ARTIRIYORUZ”

“Bu kentin, adamakıllı İzmitimizin geleceğine, çocuklarımıza yapacağımız yeryüzü şerif yatırımın temelini atıyoruz. Ana atma törenleri bizim amacıyla bulunmaz buluşmalar. Içtimai belediyecilik şiarıyla çıktığımız yolda her attığımız esas, temas başladığımız proje, inanıyoruz kim kentimizin işaret değerini artıracaktır. Çocuklarımızın hayatına değer katacak işlemler yapıyoruz.

“AZİMLE VE YORULMADAN ÇALIŞIYORUZ”

Daha önce yaptığımız işlerde oluşturduğumuz bellik değerlerimiz evet bile oluşturduğumuz nitelikli hizmetler arasında. Çınar Bala Evlerimiz, Karı Girişimciler Merkezimiz, Çınar Akademi, Yaşam Destek Evi, Alzheimer Dirim Evi üzere çokça sayıda projemizi İzmitimizin gelişigüzel kesiminden vatandaşımıza sunarak hizmetlerimize ayrımsız kararlılıkla, azimle ve yorulmadan bitmeme ediyoruz. Kentimizin esasta harcını kuvvetli tutuyoruz. Temeli kuvvetli olsun istiyoruz.

“TÜYSÜZLER ÇINAR ÇOCUK EVİ’NDE BIRLIKTE ÇALIŞMALARDA SONA YAKLAŞILDI”

İkinci bala evimiz Tüysüzler Çınar Bala Evi’mizde birlikte çalışmalarımız sona yaklaştı. İnşallah sunu bodur zamanda küşat kurdelesini bütün beraber keseceğiz.  Burada esasen Yeşilova’dahi olduğu kadar alanında eksper öğretmenlerimizle evlatlarımıza bakım vereceğiz. İnanıyoruz kim çocuklarımız Yeşilova Çınar Çocuk Evi’nde olduğu üzere Tüysüzler Çınar Yavru Evi’mizi çokça sevecek.

“ERENLER MAHALLESİ’NDE ÜSTELIK YAPILACAK”

Benzeri Çınar Yavru Evi’mizin yapımına da Erenler Mahallemizde başladık. Hafriyat çalışmaları yıpranmamış yeni başladı. Bu esas atma töreninden bilahare bile Erenler Mahallesinde mümasil zamanda 4’üncü kreşimizin temelini atacağız.  Ama ondan geçmiş demin burada Tepeköy Mahallemizde, Tepeköy Çınar Çocuk Evimizin temelini alaşağı etmek için buradayız.

“2023 HAZİRAN’DA BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Burası bin 125 metrekarelik ayrımsız alana topluluk. Yeni kreşlerimizi hele bir tane bitirme namına planladık. Burada  tek bitirme, 347 metrekare kapalı alanda etkinlik odaları, derslikler ve bala baziçe alanlarının beraberinde bostan peyzajı düzenlemesiyle, çocuklarımıza öğrenirken tabiat ile çöz içe olacağı sakıncasız ve uyumlu tıpkı alan sunacağız. 2023 yılının ortasında da, haziran ayı üzere bitirmeyi planlıyoruz.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Çınar Yavru Evlerimiz çoğalıyor. Sorumluluğumuzun bilincinde, dolgunca okul öncesi eğitimi çevirmek ve çocuklarımıza da her açıdan yarayışlı olabilmek amacıyla temelini attığımız Tepeköy Çınar Çocuk Evi’mizin şimdiden kentimize aynalı ve hayir olmasını diliyorum. Bu projelerde emeği geçen Malumat İşleri Müdürüme ve amele arkadaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

Ana atma töreninde meze alan ayrımsız değişik sima CHP İl Komutan Vekili Mehmet Demirtaş oldu. Demirtaş, “Içtimai demokrat belediyecilik insana dokunmaktır. Bulunmaz başkanımız da her geçen ahit bu yönde projelere imza atıyor. Başkanımıza ve ekibine yaptıkları hizmetlerde başarılar diliyorum. Bu çalışmaların elan da artmasını arzu ediyorum” dedi.

Programda konuşan İYİ Öğür İl Başkanı Şanbaz Kader bile şunları söyledi:

“Sayın Uray Başkanımız Fatma Kaplan Özgürlük’in 4 sene geçmiş ne büyüklüğünde akilane bir yeğleme olduğunu zaman tıpkı sefer daha gördük. İnsana yapışık, siftinlik geleceğimiz olan gençler ve çocuklara yaptığı yatırımlarla İzmit ve Kocaeli’nin kalbinde düz fail başkanıma teşekkürname ediyorum. Canan Tepeköylüler, Kocaeli’nin gözbebeği oldunuz bundan sonra. Şehremaneti Başkanımızın Tepeköy’e verdiği hizmetlerle birlikte Tepeköy İzmit’in sunma iyi mahallelerinden biri olma önünde acul benzeri şekilde ilerliyor.

“KREŞLERDE BİR SUNUM TORPİL BULUNMAYAN”

Önümüzde eleştiri bire bir seçim var. Bu seçme Türkiye Cumhuriyeti’nin fabrika ayarlarına dönmesini evet birlikte kâin durumun bitmeme etmesini sağlayacak. Belki birlikte çıktı seçme olamaz. Kavim İttifakı’nın hangi büyüklüğünde eke olduğunu şişman fotoğrafa bakarak görmenizi istiyorum. Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşlarını tebrik kartı ediyorum. Yapılan kreşlerde bir tane dayı yapılmıyor. O da çokça özel bire bir genişlik. Yöntem mekanizması netice ahiz sanatıdır amma insana çökmek ayrı tıpkısı fenomen. Biz 20 yıldır âdem kayırmacılığa cebin çıkıyoruz.  Tığ şimdi bunu yapmıyoruz. Hakkı olanlar burada kayran alıyor.”

Konuşmalardan sonradan asıl atma töreni gerçekleştirildi.

Share: