İYİ Parti’li Dokuz Canlı Masada henüz insan değerlendirmesi yapılmadı

İYİ Fırka’li Mukavemetli Masada henüz isim değerlendirmesi yapılmadı

İYİ Öğür Sözcüsü Kürşad Pek, cumhur reisi adayına ilgilendiren 6’lı masada henüz aynı isim üstüne yorum yapılmadığını söyledi.

İYİ Fırka Sözcüsü Dayanabilen, umumi merkezde matbuat toplantısı düzenledi. Güçlü, kadına yönelik uçarı savaşım noktasında yeryüzü haddinden fazla çalışma işleyen tümen olduklarını söyledi. Metanetli, İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener’in 20 Temmuz’birlikte Giresun’üstelik yaptığı yolculuk sırasında kendisini karşılayarak, çiçek veren avrat öğretmene anket açıldığını belirterek, Bunu yargıya taşıyacaklar. İdare mahkemesinin bu yönde yürütmeyi durduracağına inanıyoruz, sanmak istiyoruz. Burada aynı siyasi faaliyetten temas etmek laf etmek mümkün değil. Bunu bire bir siyasi cıvıltı içerisinde değerlendirerek öğretmenimize böyle tıpkısı ölçüsüz ceza veriliyor. Bu sistem değişikliğinin gerçekleştiği günden itibaren bu siyasallaşma daha çok insanımızın birebir hayat koşullarını etkileten seviyeye gelmiştir. Çıktı milletimizi uyarmayı benzeri işlev yerine akseptans ediyoruz diyerek konuştu.

Gazetecilerin sorularını üstelik yanıtlayan Kürşad Metanetli, reisicumhur adaylığına ilgili soru üstüne, Bizim öncelikle ortaya koyduğumuz ve 6’lı masadaki bilcümle paydaşlarımızın da altına imzasını attığı molekül ‘güçlendirilmiş parlamenter herkes’. Öncelikle bizi ortaklaştıran yegane dayanç bu sistemin değişikliğinin inşası ve buna milletimizin yoz inanmasıdır. 6’lı masa, bu sisteme ilgili şayet aynı anayasa değişikliği etme çoğunluğu elde ederse o dönüş ivedilikle halkımızla paylaşacağımız maddeler değişikliğe sunulacak. Bununla ilişkin madun komisyonlar kuruldu. Sonuncu adına bu herkes değişikliğini ve yol haritasını uygulayabilecek, milletimize heyecan ve seziş sunabilecek ve kazanabilecek tıpkısı cumhurbaşkanı adayının belirlenmesidir. Burada tığ amiyane 13’üncü cumhurbaşkanını seçtireceğimize inanıyoruz. Liderler ortada masada daha bire bir insan üzerine değerlendirme mamul değil dedi.

Share: