İstanbul’da vereceği konser saatler kaldığında halel edilen Tuna Kiremitçi isyan etti

Müzikçi ve edip Tuna Kiremitçi’nin bugün Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde vereceği konseri tağyir edildi. Sosyal medya hesabından paylaşım eden şarkıcı, tağyir kararına sitem etti.

“ŞARKILARDAN BU SAYGI NİYE?”

Konserinin dini gerekçeler zımnında nakız edildiği ileri sürülen Tuna Kiremitçi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Lan bugünkü İBB Güngören Yiğitlik Beyazıt Kültür Merkezi konserimizi sonuç anda yasaklayan hükümet erkanı: Ne yapmak, nereye yayılmak istemektesiniz? Şarkılardan bu kaçinmak ne?” dedi.

TUNA KİREMİTÇİ KİMDİR?

Tuna Kiremitçi 24 Şubat 1973 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Filibe kökenli bire bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Kiremitçi, ilk şiirlerini Galatasaray Lisesinde okurken Yaşayış Dergisi’nde yayımlattı. Tuna Kiremitçi Yaşar Nabi Nayır Türkü ödülünü aldığı Ayabakanlar isimli kitabını 1994 yılında yayımladı. 1997 yılında Bosnalı Saz Şairi İzzet Sarayliç ile Erguvan Balkan Türkü ödülünü paylaştı. Kiremitçi’nin 2002 yılında çıkan ‘Git Kendini Haddinden Fazla Sevdirmeden’ isimli romanı şişman aksiseda uyandırmayı başardı. 2003 yılında ise gene çok satanlar listelerinde ince ahit artan Bu İşte Bir Tenhalık var ve Bazen Şiirler, Bazı Şarkılar kitapları okuyucu ile buluştu.

Beyaz Perde eğitimi aldıktan sonradan gelişmemiş filmleri ile ayrımsız çokça ödülün sahibi olmuştur. 2009 yılında evvel detaylı metrajlı filmi Adını Sen Koy’u çekmiştir. Bu İşte Tıpkı Issızlık var isimli eseri 2013 yılında sinemaya uyarlanmıştır. Tuna Kiremitçinin bestelerini kendisi dışında Ajda Pekkan, Haluk Levent, Müslüm Gürses üzere balaban sanatçılar seslendirmiştir.

Share: