İstanbul’da Ahali Ekmek’in fiyatı 3 liraya yükseldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi olan İstanbul Halk Paketlemek (İHE) kalan maliyetleri gerekçe göstererek karşılık artışına gitti. Buna bakarak 2 TL olan 259 gram savsaklamak artık 3 TL’den satışa sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi olan İstanbul Halk Aldatmak’in (İHE) Umumi Heyet Başkanvekili Özgen Nama, umum savmak fiyatının zaman itibariyle 3 liralık olduğunu açıkladı.

İHE Umumi Heyet Başkanvekili Özgen Nama değer değişikliğiyle ilişik şunları söyledi:

“Bugünden itibaren geçerli olmak üzere alışılagelen 259 gram ekmeği 3 TL’den satışa sunacağız. Yaklaşık 3 ya dahi 4 kamer önceki yapmamız gereken zammı yapmayarak yurttaşlarımızla dayanışmayı varagelmek amacıyla kimi vakit maliyetin altında de savsaklamak ulaştırmaya çalışıyoruz. Ancak bizden sonraki nesillerin de bu fabrikaları, bu istihsal tesislerini teknolojik yenilemelerini yaparak ve büyüterek sürdürebilmeleri üzere arada sırada fiyat artışı mübrem oluyor. Tabii bindirim, denilince üzüldüğümüz bire bir kapı. Burada yurttaşlarımızın anlayışına sığınıyoruz. Fakat şu üstelik bilinmelidir ki piyasada 210 gramlık ekmek 5 TL, bizde 250 gramlık ekmek henüz eskimemiş 3 TL olacak. Halkımıza mıhlı ekmeği ucuza ulaştırma çabamız bilcümle devam edecek.”

Muğla’de aldatmak ve simide zam

 

Bursa’dahi savsaklamak 4 teklik oldu

 

İstanbul’dahi paketlemek 5 liralık mı oldu? Federasyondan yanıt geldi!

 

Share: