Ispartalı şehit memleketinde akıbet yolculuğuna uğurlandı

Ispartalı şehit memleketinde serencam yolculuğuna uğurlandı

Şehidin kız kardeşi cenaze törenine ağabeyinin üniforması ile katıldı

ISPARTA – Türk Silahlı Kuvvetlerinin Yıldız Irak’ta düzenlediği Pençe Kilit operasyonunda yaralanarak otama gördüğü hastanede martir olan Yaya Uzman Çavuş Cemil Gösterişli memleketi Isparta’da serencam yolculuğuna uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Yıldız Irak’ta düzenlediği Pençe Kilit operasyonunda 4 Ekim tarihinde yaralandı. Güzeşte sabahleyin saatlerinde otama gördüğü hastanede martir olan piyade uzatmalı çavuş Cemil Ciddi için bugün Isparta 15 Orak Ayı Cumhuriyet Altını ve El Erki Meydanında cenaze merasimi düzenlendi. Şehidin cenaze töreninde asıl Mürşide Yoğun, baba Ali Okkalı ve kardeşleri ayakta durmakta sıklet çekti. Şehidin kız kardeşi Sıhhatli Sakil törene abisinin üniforması ile katıldı. Şehit Cemil Pahal’ın cenazesi burada kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa yok olmak için Büyükgökçeli köyüne götürüldü.

Törene Milli Savunma Bakan yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Isparta Valisi Kültürlü Baruş, AK Parti TBMM başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, milletvekili Recep Hususi, Isparta Belediye Reisi Şükrü Başdeğirmen, Isparta Güven Müdürü Ahmet Takatli Turani, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan, şehidin ailesi, yakınları ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Share: