İsmail Ertekin: “Hakemler bilcümle hataları bize yapıyor””

Bursaspor Maharet Direktörü İsmail Ertekin, yargıcı kararlarından dert yandı. Ertekin, “Bu ligde hakemler emniyetsiz derecede kötüler. Bilcümle hataları bile bize yapıyorlar. Zaman başından beri hakeza Aleyhimize kararlar veriyorlar. Sanki özel yapıyorlarmış üzere. Alınıyoruz. Onları üstelik yenmek zorunda kalacağız gibi görünüyor” dedi.

Bursaspor Maharet Direktörü İsmail Ertekin, Isparta 32 Spor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknikçi, öncelikle Menemen FK maçıyla ilgili yerine, “Güzeşte hafta az çok dolgunca iş çıkardığımızı düşünüyorum. İkinci nısıf kısım kürsü zorlandık, hepsi rakibe verdik. Ama uğraş gücümüzü bırakmadık. Maçın sonuna doğru daha gani işlemler çıkarttık. Sona doğru dahi golü bulduk ve kazandık. İlk posta deplasmanda galip gelmemiz bize zait oldu. Bu garip maçları henüz bereketli oynayıp gani skorla tutturmak istiyoruz. Oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Taraftarımızın olumlu desteğine ihtiyacımız var”

Seçme sabık aktarılma artıya akıllıcasına gideceklerini söyleyen İsmail Ertekin, “Ben çocuklara güvendiğimden söylüyorum. Bu ligin yabancısıydılar. Şimdi onu attılar üstlerinden. Allah’ın izniyle bu hafta birlikte kazanıp, sıralamadaki yerimiz de yukarıya gidecek. Ferda sair aktarılma bambaşka şeyler dahi düşünebiliriz. İyi aynı takımla oynayacağız. Tamamı verirseniz gani oynuyorlar. Biz ağırbaşlılık yapacağız. Buyurmak üzere tamlık gayretimizi ortaya koyacağız. Taraftarımızın da müspet desteğine ihtiyacımız var. Şayet bizlere desteklerini esirgemezlerse karşılaşma sonu onlara yengi ödül edeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Hakemler bilcümle hataları bize yapıyorlar”

Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, hakemlerle ilişik sert sözler gider etti. Ertekin, “Bu ligde hakemler güvenilmez derecede kötüler. Bilcümle hataları dahi bize yapıyorlar. Mevsim esasen beri böyle Aleyhimize kararlar veriyorlar. Sanki özel yapıyorlarmış kadar. Alınıyoruz. Onları birlikte yenmek zorunda kalacağız kabilinden görünüyor” ifadelerini kullandı. Takıma sağlanan mental destekten bile bahseden Ertekin, “Takımın kendine olan güvenleri düşüktü. Yardımcılarımız ve dışarıdan aldığımız destekle mental anlamda bile heybetli gelişmeler gerçekleştirdik. Az Çok memnunuz” dedi.

Transfer tahtasında serencam durum

Bursaspor Ustalık Direktörü İsmail Ertekin, transfer tahtası ile ilişkin sorulan ayrımsız soruya, “Bursa isterse kara tahta açılır. Amma bizlerin bir tane başına çözebileceği şeyler değil. Endüstri kenti dediğimiz, övündüğümüz Bursa olarak bu borcu ödeyemiyorsak aynı yerlere tıpkısı şeyler tetebbu etmek geçişsiz” cevabını verdi. Altyapıdan takviyeler olacağını belirten Ertekin, “Altyapıdan mecburen takviyeler olacak. Aldığımız rapora göre cereyan ediyoruz. Transferimiz açık değil o yüzden kimsenin bile gitmeye niyeti namevcut. Tığ kendi oyuncularımızla birlikte tıpkısı kayırıcı lige çıkmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ertekin ayrıca sakatlıkları bitmeme eden Samet ve Hasan’ın bu hafta forma giyemeyeceğini belirterek, “Sayrı olan futbolcularımız var. Benzeri birçok oyuncumuz gribe yakalandı. Umarım hafta sonuna kadar düzelirler” dedi. – BURSA

Share: