İran’da karşı karşıya eğitime gelgel kirliliği engeli! Hava kirliliği endeksi, 200’ün üzerinde çıkınca okullar tatil edildi

İran’üstelik karşı karşıya eğitime gelgel kirliliği engeli daha çok. Tahran Valiliğinden yapılan açıklamada başkentin kâh bölgelerinde çekicilik kirliliği endeksinin 200’ün üstüne çıktığı, bunun kül gruplar amacıyla ‘kötü’ olduğu belirtildi.

OKULLAR EĞİTİME ALARGA DEVAM EDECEK

Buna bakarak Sağlık Bakanlığının teklifi ve Gelgel Kirliliği Ivedili Kapsam Çalışma Grubunun onayı ile eyalette hamileler, 6 yaşından hasis evet de ilkokul çağında çocukları olan anneler ve hastalığı olan evet birlikte hassas grupta kayran düzlük eşhas pazartesi günü açiktan çalışacak. Okullar da terbiye pazartesi haset çevrim içi adına gerçekleştirilecek. Gayrı yandan Elborz, Kum, İsfahan, Huzistan ve Kazvin eyaletlerinin benzeri haddinden fazla bölgesinde üniversiteler üstelik dahil atılmak üzere eğitim devir içi yapılacak.

TAHRAN ALBENI KİRLİLİĞİNDE İLK 3 ŞEHİR ARASINDA

Eski benzeşim vesait ile çok olarak geçer not motosikletlerin çıkardığı egzoz gazları Tahran’da gelgel kirliliğini artıran etkenler ortada gösteriliyor. Acun genelindeki çekicilik kirliliği sıralamasında önce 3 şehir arasında meydan aldığı tamlanan Tahran’de bu nedenle okullar sıkça tatil ediliyor.

Share: