İnternetten anahtar kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’da dinç 4 bala babası Saygıdeğer Güç, askerdeki oğluna şaşırtı mülakat gerçekleştirmek üzere kiraladığı kurgu şirketi yoluyla dolandırıldığını müstakbel sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik yapan oğlunu kazanmak için anahtar kiralamaya etkin Muhterem Kırıcı (42), oğluna şaşırtı düzenlemek amacıyla genel ağ üzerinden miftah kiralamaya çalışırken dolandırıldığını kanıt etti. Kızının İstanbul’üstelik darülfünun okuduğunu ve kendisini bakmak için Batman’a geldiğini nâkil Dokunaklı, kızıyla birlikte Şırnak’ta askerlik görevini hesabına getiren oğluna şaşırtı ayırmak için açkı isticar etmek isterlerken cali ekonomik bir çevirici şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Ağırbaşlı, “Oğlum Şırnak’ta leşker, tahminî 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’birlikte babamın yanı sıra kalıyorlar. Kızım darülfünun öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, uzun zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset kurgu kiraladım. Cuma Namazı günü uzlaştırıcı almaya gittim, dediler kim vesile bulunmayan. Biz birlikte meze vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım de çok heveslendi ata gidelim diyerek. Ben bile burada Batman’birlikte apayrı şalter bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilinen doğru firmaya başvurdum. Biz çakmasına balya gelmişiz. İsim bire bir, belirtke tıpkı, fotoğraflar aynı, sadece telefon numaraları ayrımlı. Biz dahi bunlarla irtibata geçtik. 760 lira iki günce isticar ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin liralık üstelik depozitosu çıkıyor, bunu üstelik gönderirseniz anahtar kapınıza konfirmasyon edilecek.’ Tamam dedik, bu 2 bin lirayı dahi gönderdik. Ondan sonradan telefonlarımıza karşılık verilmedi” dedi.

Daha bilahare dahi bambaşka bir çevirgeç ulaşmak zorunda kaldıklarını aktaran Vahim, “Bu kat üstelik cebimizde mülk kalmadığı amacıyla, elimizdeki avucumuzdaki gittiği üzere bir öz yapamadık. Dolandırıldığım en son 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan sonraları ‘kontrol ediyorum, beklemede sorumluluk dediler.’ Amma ondan sonradan karşılık gelmedi. Nabız yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Filhakika ondan bilahare bankayı aradık. Amma para iadeli edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda haddinden fazla çığlık oldum. Böyle aynı şeye bittabi düştüm, ağladım. Ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMANShare: